"Системата ни убива" - днес попаднах на измамници, които събират пари...

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

"Системата ни убива" - днес попаднах на измамници, които събират пари...

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 09 Юли 2018, 21:04

Днес ми се случи да се видя с едни хора, които нямат никакъв морал. Звънят на вратата ми, мъж и жена, на около 40, с тениски "Системата ни убива". Разпознавам каузата и я подкрепям!
За мое учудване, те ми извадиха един списък с каузи и ме помолиха за помощ. И сигурно щях да дам пари, когато ми споменаха, че ги изпраща...СЛАВИ ТРИФОНОВ. Помолих ги за легитимация, те внезапно заеха отбранителна поза, че "ако не искам, да не давам, щом ми се свидят..."
Изгоних ги, но ме е срам, че такива неща се случват в България, как може така да опорочат каузата на бедните майки. Ако и на някой друг се появят (Пловдив, Кършияка), изгонете ги!
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: "Системата ни убива" - днес попаднах на измамници, които събират пари...

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Юли 2018, 10:30

Не мога да си обясня, как може да се събират пари за подобни каузи, какво събират и на кого ще го дават?! Всичко е направено, за да се вземат едни пари, много го мразя това! Има начини да се помогне за точно тази кауза, но начина не е да се събират пари от врата на врата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: "Системата ни убива" - днес попаднах на измамници, които събират пари...

Мнениеот Локумът » 24 Юли 2018, 15:48

И на мен ми звъняха, в София съм. :shock: Директно ги отпратих, дори не ги изслушах, не това е начина.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: "Системата ни убива" - днес попаднах на измамници, които събират пари...

Мнениеот Тъжна Луна » 24 Юли 2018, 16:58

Сефте. Аз се старая винаги да имам достатъчно страховид вид, за да избегна подобни набези, но уви, овчия ми поглед е твърде заблудителен. И.. после настава истински мармалад. По някое време почвам да се забавлявам с подобни недоразумения, ама времето е париии. Случвало се е да извадя и аз една папка с каузи и да предложа да делим :lol:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: "Системата ни убива" - днес попаднах на измамници, които събират пари...

Мнениеот Doktoricata » 24 Юли 2018, 18:13

На майка ми звъняли по телефона да я питат дали някой я е притеснявал, като се представили за загрижени служители на полицията. Тя им теглила една и затворила.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: "Системата ни убива" - днес попаднах на измамници, които събират пари...

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Юли 2018, 21:31

Не мога да си обясня как може разни хора да се опитват да печелят по такъв начин на гърба на другите.. и то на хора в нужда...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron