Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот tweety » 01 Дек 2011, 14:51

тегчение.jpg
тегчение.jpg (5.5 KiB) Прегледано 1937 пъти
Случвало ли ви се е да ви звънне рано сутрин алармата за ставане, а вие да се натискате все по - дълбоко във възглавницата. Да гледате умолително часовника как хвърчат минутите! Да се над дигате бавно, а нещо от вътре да крещи: Недей! Спри! Остани си в топлото легло!
Е предлагаме ви няколко оправдания за да си останете у дома и да се насладите на един истински мързелив ден!

Детето ви е болно и трябва да се погрижите за него.

Това винаги работи, но внимавайте колко често го използвате, защото не всички шефове са склонни да толерират семейни проблеми. Има и опасност да почувствате вина, че лъжете за нещо толкова деликатно като здравето на детето.

Заключени сте вкъщи.

Мъжът ви е взел и вашите ключове на излизане и не можете да мръднете, докато той не се върне... което ще се случи довечера към шест. Извинението е добро, защото просто няма какво да се направи, а и ви поставя в безумна ситуация, която ще разсмее шефа.

Откраднали са колата ви.

Много дръзка лъжа, на която няма кой да отреагира. Освен, че ще ви освободят от работа с готовност, ще получите и съчувствие и подкрепа. И все пак, след това дълго време няма да можете да ползвате колата си по предназначение от страх да не ви хванат.

skuka.jpg
skuka.jpg (5.9 KiB) Прегледано 1937 пъти

Имате стомашни проблеми.

Никой няма да заподозре, че сте способни да се поставите доброволно в толкова жалко положение, а и после няма да очакват от вас да представяте доказателства. Просто споменете думата "диария".

Женски проблеми.

Никой мъж няма да седне да ви задава допълнителни въпроси след като чуе за женските ви проблеми – защото тази тема ги ужасява. Ако обаче шефката ви е жена може и да стане по-трудно.

Местите се.

Разбира се, няма да местите хладилници и перални сама, но хамалите трябва да бъдат наглеждани, а съпругът ви е повикан по спешност на работа. Няма да спечелите съчувствие, но и няма да откажат да ви освободят.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот valiart » 03 Дек 2011, 21:28

ха ха хаа:))) някой използвал ли ги е?;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот rozov_lishej » 09 Дек 2011, 16:38

Никое оправдание не би могло да бъде съвършено. Няколко пъти ставах свидетел, как колеги си вземат болничен, за да отидат на почивка и се разболяват след това. Не съм фаталистка, но все пак си мисля, че рано или късно човек плаща цена за некоректността си. Защо не предложим в този дух и тема "Няколко оправдания да не дадем на работниците си заплата".
Няма лошо в родната креативност, но за да тръгне тази държава в правилната посока, си трябва здраво бачкане и отговорност.
rozov_lishej
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Дек 2011, 16:30

Re: Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот valiart » 09 Дек 2011, 19:58

rozov_lishej написа:Никое оправдание не би могло да бъде съвършено. Няколко пъти ставах свидетел, как колеги си вземат болничен, за да отидат на почивка и се разболяват след това. Не съм фаталистка, но все пак си мисля, че рано или късно човек плаща цена за некоректността си. Защо не предложим в този дух и тема "Няколко оправдания да не дадем на работниците си заплата".
Няма лошо в родната креативност, но за да тръгне тази държава в правилната посока, си трябва здраво бачкане и отговорност.



БРАВО!!! Ето с такива българи, държавата ни ще се оправи!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот denkaruseva » 09 Яну 2013, 15:00

Ние жените все искаме да се закотвим на дивана в онзи труден период от месеца...но достатъчно оправдание ли е това да отсъстваме от работа?
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот djudjanka » 15 Яну 2013, 10:31

Не ми се е случвало да се оправдавам, когато ми се наложи си вземам отпуска. Аз също мисля, че не е хубаво да злоупотребяваш и да си измисляш болести, после може да те застигнат.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот Siss » 15 Яну 2013, 17:17

Поразяващият сутрешен махмурлук също е основателно оправдание :D
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот Anka » 16 Мар 2015, 14:10

Хахах, много забавно звучи, но да не става истина. Аз не обичам такива злоупотреби, може малко да слъжеш, ако имаш основателна причина да не отидеш на работа и украсиш малко истината, но не и да се злоупотребява!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот Elica » 16 Мар 2015, 16:30

Аз не обичам да лъжа за такива неща, след като имам работа, то трябва да съм коректна към нея, имам време за отпуска и мога да я ползвам, както преценя.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Съвършените оправдания за да не отидем на работа

Мнениеот Andrey » 16 Мар 2015, 17:27

Еее, много сте нагли бе, не може ли да кажете направо, че не ви се ходи на работа. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron