Каква е разликата между бакалавър и магистър фармацевт?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Каква е разликата между бакалавър и магистър фармацевт?

Мнениеот Vampire Kiss » 02 Дек 2011, 14:00

Винаги ми е било интересно, защо има разделение между двете образователни степени. Магистрите учат 2 години повече/поправете ме, ако греша/, но какво точно учат допълнително, ще ни разкажете ли?
Със сигурност има разлика, но каква е точно тя!?
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: Каква е разликата между бакалавър и магистър фармацевт?

Мнениеот Даниела Стоянова » 02 Дек 2011, 14:21

Vampire Kiss написа:Винаги ми е било интересно, защо има разделение между двете образователни степени. Магистрите учат 2 години повече/поправете ме, ако греша/, но какво точно учат допълнително, ще ни разкажете ли?
Със сигурност има разлика, но каква е точно тя!?

Въпросът ти важи за всички специалности, не само за Фармацията, за мен също е много чудно на какво още могат да те научат за още две години?
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Каква е разликата между бакалавър и магистър фармацевт?

Мнениеот valiart » 03 Дек 2011, 20:31

Чакаме учебният план на спецалност "Фармациия":))) и на мен ми е любоптно в какво се изразява разликата
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Каква е разликата между бакалавър и магистър фармацевт?

Мнениеот Forman » 05 Дек 2011, 14:47

valiart написа:Чакаме учебният план на спецалност "Фармациия":))) и на мен ми е любоптно в какво се изразява разликата

От кого го чакаме този учебен план!
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Каква е разликата между бакалавър и магистър фармацевт?

Мнениеот valiart » 30 Дек 2011, 20:49

Forman написа:
valiart написа:Чакаме учебният план на спецалност "Фармациия":))) и на мен ми е любоптно в какво се изразява разликата

От кого го чакаме този учебен план!


Ха хааа, от който го е завършил:)))
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Каква е разликата между бакалавър и магистър фармацевт?

Мнениеот Memento » 14 Яну 2012, 20:37

Ами едните могат да продават лекарства а другите не? Или се лъжа? Има ли съществена разлика в крайна сметка?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Каква е разликата между бакалавър и магистър фармацевт?

Мнениеот Маг. фарм. » 22 Яну 2012, 19:32

На практика - магистър фармацевтите имат повече права и повече отговорности. Могат да отпускат лекарства по лекарско предписание, да бъдат управители на аптека и т.н Съответно, носят отговорност за грешките допуснати от тях и от бакалавър фармацевта. Бакалавър фармацевт (помощник-фармацевт) може да отпуска само лекарства бе лекарско предписание и хранителни добавки и то под контрола на магистър. Помощниците нямат право да работят сами в аптека, ако няма отговорен маг. фарм. на смяна. За две години се научават не малко неща - социална фармация и законодателство, повече фармакология и всичко останало по-разширено.
Маг. фарм.
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2012, 19:25

Re: Каква е разликата между бакалавър и магистър фармацевт?

Мнениеот delchev » 07 Авг 2019, 09:12

Самият факт, че учат 2 години повече, преполага допълнителни знания и отговорности. Едва ли предъвкват стари знания от предишните години! То е като разликата между лекар и фелдшер. :grin:
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта