Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот Lollipop » 23 Юли 2018, 15:37

Знаете, че преди два часа мрежата на Виваком се срина, включващо телефони, интернет и телевияи, всички останахме без никаква връзка с близките си и бе звъзможност да вършим работата си.
В страницата на Виваком веднага потребителите започнаха да изкат обезщетения, заради нанесената вреда от спирането на интернета.
Вие мислите ли, че мобилния оператор трябва да компенсира по някакъв начин потребителите си?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот Kaya » 23 Юли 2018, 15:46

не знам какво обезщетение трябва да има, за да се почувстват потребителите удовлетворени. В моята работа нямаше проблем, изчакахме да се оправи аварията, по-скро ме притесняваше липсата на връзка с близките ми, повече, отколкото спирането на работния процес.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот CinemaFreak » 23 Юли 2018, 16:55

Едно изявление и извинение би свършило работа. Представям си колко хора са били блокирани и не са могли да свършат нищо с часове. Огромни загуби за бизнеса.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот Dalia » 23 Юли 2018, 17:04

Е те вече се извиниха, но пропуснатите ползи за много от хората как ще възстанови извинението?
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот Mon_ton » 24 Юли 2018, 09:38

Извинението няма да свърши работа. На мен ми стана много смешно, че хората се оплакват, че не могат да се свържат с техните телефони, при положение, че има аварии на цялата им телефонна мрежа, логично, че и те самите са засегнати и ще е странно, ако националните им телефони работят без проблем.
Не смятам аз лично, че трябва да има обезщетение, все пак това са технологии и те понякога се бъгват и се създават аварии, това е нещо нормално.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот Frac » 24 Юли 2018, 17:39

Каквото и да си говорим, обезщетения едва ли ще видим...Но, ако става въпрос за взимане - отърване няма.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот Rali_hr » 25 Юли 2018, 09:06

Не се и сещам как да има обезщетение, което да удовлетворява потребителите. Не може да се намали сметката на всеки с 5-10 лева, а ако я намалят с 1 лева ще кажат малко е, смешное.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот Jully » 25 Юли 2018, 12:38

Може и тъпо и безхарактерно да ви прозвучи, но аз обезщетения не искам. Технология е и е нормално да се разваля, понякога. А цялостно съм доволна от услигите, които ползвам към Виваком и бих могла да им простя авария. Все едно да искаме компенсация, когато се спука тръба, или тока спре. Ако нямаше ток 2 часа,дали истерията щеше да е такава?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот Frac » 25 Юли 2018, 16:08

Ами като няма ток - определено има истерия, още повече, ако е зимата! Разбира се компенсации няма, но потърпевшите винаги сме ние-клиентите. И според мен винаги има истерия при внезапна и непредвидима авария - ток, вода, интернет, липса на лекари, лекарства, път и какво и да се сетите. Когато се случи един пък - някак е разбираемо, но когато е редовна практика, еми сори, но държат да се плаща и на датата спират услугата!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Трябва ли да ни обезщети Виваком, заради аварията и спирането на интернет, телефон и телевизия?

Мнениеот Буба Мара » 25 Юли 2018, 16:59

На мен ситуацията със спирането на интернет и мобилните услуги много ми напомни на един филм - https://www.imdb.com/title/tt1439572/
Наистина е малко страшничко, в един момент виждаш колко много си свързан с разните технологии, обаче и аз съм на мнение, че мобилният оператор не дължи обезщетение, макар и в повечето случаи когато да го обвиниш, няма да сбъркаш :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта