Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Дороти » 08 Ное 2018, 16:49

Аз пък напоследък все случвам на вежливи служители. Дали е късмет, или пък има промяна, не знам. Ама, оня ден отивам в НОИ, посрещат ме с Добър ден, питат ме как могат да му помогнат. Чак се почувствах странно. Колко хубав можел да бъде света :bouncymulticolor:
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Dipsy » 08 Ное 2018, 17:01

Локумът написа:Знаете, че в България вицовете за бюрокращината край нямат, нито за служителите и техните ведри усмивки.
Сега попаднах на един пост във фейсбук, жена разказва, че е навикана от социално подпомагане, защото не си носи химикал, с който да впише 2 имена.
Това не е ежедневие, де... масово в държавните институции жените (те са все жени, що ли?!) са злобни, арогантни, освен ако не си циганин, тогава всичко е цветя и рози и всичко минава метър. :roll:
Вие попадали ли сте на нормални държавни служители или винаги ви се падат истерични лелички?
случай с мен е преди месец бях в НОИ имах работа, една ми вдигна скандал, що съм носел грешна бланка (дадена ми предния ден от нейна колежка)... Само че не намери църква да се моли, такъв скандал й дигнах, подадох жалба и извиках директора й да говоря с него, не успяха да ме мръднат...
Явно при тях начина е да им слезеш на нивото, да им дигаш скандали, че да те разберат...

Това за социалните е пословично и в моя град, ама не си го слагам. има някакви наборки новачки които са по-любезни, но като гледам и те са се изучили от по-опитните си колежки. една приятелка имам дето скоро роди и е голяма размотавка за детските надбавки. и служителите вместо да разяснят разни казуси и да са в помощ на нуждаещите се, те гледат да те унижат и разкарат сакън да не си потърсиш правата. пу да не стигам до техен офис ще трябва да им метна някоя пиратка.. най-малко
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Ванила » 11 Дек 2018, 11:12

Определено не. Последния ми такъв злополучен контакт беше със служител в НОИ и направо ми идеше да я удуша. Трима души чакахме да й свърши почивката, макар на вратата да пише че нямат почивка. Въртят се с другите колежки, за да обслужват всеки гражданин. Дойде с една купа сини сливи, огледа хората, отиде да ги мие, после пак се прибра. Не е истина за какъв непукизъм говорим! Само да имах повече време, щях да ходя да се разправям с началника й, но бях излязла от работа за целта.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Никол_20 » 04 Яну 2019, 16:38

Има и свестни сред тях, но все още повечето са едни намръщени, недоволни застаряващи лелки.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Lady M » 08 Фев 2019, 16:47

Все още имат изцепки, но като цяло забелязвам положителна промяна. Дано не е било инцидентно. Обслужването В България е абсурдно просто, винаги съм се чудела как може толкова да не им пука, че някой ще реши да се оплаче от тях на шефа им. Явно и на шефовете им толкова им е пукало.
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Вив » 25 Фев 2019, 13:16

Аз пък такава положителна промяна още не виждам. Поне в нашия град. Имам чувството, че са се закотвили там и няма да пуснат кокала, докато не подминат даже времето за пенсиониране.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Glow » 05 Мар 2019, 12:20

Има проблясъци и според мен. Е, далече сме от нивото на обслужване на запад, но определено има някаква светлинка в тунела.
Наскоро така в НОИ една служителка ме посрещна с усмивка, обслужи ме бързо, че и "Приятен ден" ми пожела :mrgreen:
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Предишна

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron