Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Локумът » 24 Юли 2018, 16:03

Знаете, че в България вицовете за бюрокращината край нямат, нито за служителите и техните ведри усмивки.
Сега попаднах на един пост във фейсбук, жена разказва, че е навикана от социално подпомагане, защото не си носи химикал, с който да впише 2 имена.
Това не е ежедневие, де... масово в държавните институции жените (те са все жени, що ли?!) са злобни, арогантни, освен ако не си циганин, тогава всичко е цветя и рози и всичко минава метър. :roll:
Вие попадали ли сте на нормални държавни служители или винаги ви се падат истерични лелички?
случай с мен е преди месец бях в НОИ имах работа, една ми вдигна скандал, що съм носел грешна бланка (дадена ми предния ден от нейна колежка)... Само че не намери църква да се моли, такъв скандал й дигнах, подадох жалба и извиках директора й да говоря с него, не успяха да ме мръднат...
Явно при тях начина е да им слезеш на нивото, да им дигаш скандали, че да те разберат...
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Rali_hr » 25 Юли 2018, 09:15

Подобни проблеми има навсякъде, много са груби, не можеш да получиш грам нормално отношение, колкото и да ти се иска. Много груби и гадни хора, много! Не мога да ги оправдая, всеки сам избира работата си, като са решили да вършат нещо е редно да бъдат отзивчиви.
Но към ромите е съвсем различно отношението...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Jully » 25 Юли 2018, 12:13

Различно е, понякога се глася да ми стане "лошо" от някоя държавна институция и да остана приятно изненадана. Онзи ден си плащах данъците, жената беше много усмихната, помогна ми дори да намаля данъка на новата си кола, която не е минала някакво вписване, без изобщо да съм я питала, тя ми даде съвет. Много добро впечатление ми направи...
Като цяло обаче на хората, които работят по цял ден с клиенти им ем ного трудно да се справят.
Не обичам да ми говорят и на "миличка" , защото и това ми се е случвало, не в държавна институция, но пак на гише.
Като цяло в последно време обаче забелязвам една тенденция към подобряване на отношението на държавните служители, може би,защото хората започнаха да пускат жалби.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот ivan.stoqnov » 25 Юли 2018, 17:00

Ами така е като всичко е бюрокрация, но не си мислете ,че само при нас е така. И в другите държави е същата анархия и хората викат да пази Господ да стигаш до държавна институция. Моята майка е в Италия и трябваше да и издадат бележка, че се осигурява там и тя казва, че 100 пъти е ходила докато стане ясно точно каква да е тази бележка. А за социални грижи не искам да ми споменавате , те там си мислят че са безсмъртни, но нали ако за всички деца им отпуснати детски техните работни места няма да ги има. Все си мисля че на държавата ще и излезе по евтино дададе по 30 лв на 1 дете отколкотода поддържа хиляди работни места, но...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Stark » 26 Юли 2018, 10:05

няма как държавата да ги даде тея 30 лева на дете, при положение, че няма кой да вземе документите за това нещо. :mrgreen:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Jolene » 26 Юли 2018, 11:32

Не съм имала проблеми, досега, където и да ми се е налагало да ходя, винаги съм срещала отзивчиви и любезни хора. Рядко някой да е по-сърдит, но доброто отношение отваря врати, като се държа добре с тях и те отговарят с добро.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот valensiq » 26 Юли 2018, 15:38

Вианги попадам на злобни кокошки, на които им е толкова досадно на работа, че могат да убият човек с погледа съм. Но пък и пускам жалби
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот Петър Георгиев » 26 Юли 2018, 17:02

онзи ден мой приятел който работи във филма където се налага да изпращат вестници до различни адреси получил обаждане от пощенска служителка:
- Много грешни кодове сте подали за София, не може така!
- Над 3000 са адресите в София, какво означава Много?
- Два!
- ?!?
Това не е виц, лелината им.. ама онзи ден в КАТ едно младо, засукано и засмяно на гишето един път да ми се иска да почакам то па ме опраска набързо и ме прати да си ходя :bump:
Петър Георгиев
 
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юли 2018, 16:23

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот S_Milenska » 27 Юли 2018, 09:22

Винаги ще има странни и недоволни хора, да се работи с клиенти не е лесно, често и клиентите са изнервени и се държат нагло, представяете си какво им е като минат днеска 20 бесни човека.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Доволни ли сте от отношението на държавните служители към вас?

Мнениеот velvet_81 » 07 Ное 2018, 12:39

Не само че не съм, ами откровено съм отвратена. С малки изключения, всеки път като вляза в институция, се чувствам все едно съм им задължена. Да му се не види, те така си изкарват заплатите, благодарение на хората, които обслужват.
Поздравявам, отсреща ме гледат сърдито и мълчат като риби. Пуфтят, гледат лошо. Да не говорим, че не рядко си тръгват по-рано. Не дай си Боже да отидеш няколко минути преди да трябва да си тръгват. Тогава вече са наистина ядосани :mrgreen:
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron