Диета с овесена каша и зеленчуци

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Диета с овесена каша и зеленчуци

Мнениеот Jolene » 26 Юли 2018, 11:38

Една приятелка свалила 10 кг с диет ас овесена каша. Трябвало да яде само каша по 3пъти на ден, след 3 -тия ден включвала малко зеленчуци (2 крставици на ден).
Така само за 2 седмици се разделила с 10 килограма, но е направила почивка между двете повторения.
Сега си мисля и аз да започна диетата но ми е странно, дали няма да е опасно това спиране на всичко, освен на овесената каша, дали организма няма да получи дефицити?
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Диета с овесена каша и зеленчуци

Мнениеот valensiq » 26 Юли 2018, 15:45

Овесената каша е много полезна и няма с какво да ти навреди, пък и тя се прави с мляко, няма да загубиш чак толкова полезни витамини и минерали за седмица.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Диета с овесена каша и зеленчуци

Мнениеот S_Milenska » 27 Юли 2018, 09:29

Не си падам по такива диети, които ни ограничават толкова много, има много начини с разнообразна и пълноценна храна да се отслабне и това да бъде трайно, защото много често бързо свалените килограми се връщат, даже с плюс.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Диета с овесена каша и зеленчуци

Мнениеот Dalia » 30 Юли 2018, 18:26

Такива монодиети и аз не одобрявам. А какво ще стане като се върне към нормалното си хранене или мисли цял живот овесена каша да яде туй момиче? Вземи изчакай малко преди да се подложишш и ти на туй безумие, за да видиш за колко време ще си върне кг обратно, че и отгоре. Ако е краткотраен ефектът хич и не се захващай!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Диета с овесена каша и зеленчуци

Мнениеот ivan.stoqnov » 31 Юли 2018, 11:50

И аз съмна мнение, че организмът не бива да се лишава от хранителни вещества, но от друга страна пък, ако е само за 1 седмица, ми пробвай, едва ли ще ти навреди чак толкова.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Диета с овесена каша и зеленчуци

Мнениеот Dalia » 31 Юли 2018, 13:27

ivan.stoqnov написа:И аз съмна мнение, че организмът не бива да се лишава от хранителни вещества, но от друга страна пък, ако е само за 1 седмица, ми пробвай, едва ли ще ти навреди чак толкова.

Е как тъй няма да навреди. За подрастващите е от голямо значение да се хранят разнообразно и здравословно, а това да се яде само 1 храна си е доста вредно.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Диета с овесена каша и зеленчуци

Мнениеот Pipilota » 31 Юли 2018, 15:51

Dalia написа:
ivan.stoqnov написа:И аз съмна мнение, че организмът не бива да се лишава от хранителни вещества, но от друга страна пък, ако е само за 1 седмица, ми пробвай, едва ли ще ти навреди чак толкова.

Е как тъй няма да навреди. За подрастващите е от голямо значение да се хранят разнообразно и здравословно, а това да се яде само 1 храна си е доста вредно.

Кой ще тръгна да прилага диета при подрастващите бе хора?!? Като почнете ей така, все едно някой си подлага детето на диета, те не ги подлагат и при видна нужда....
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Диета с овесена каша и зеленчуци

Мнениеот Dalia » 13 Авг 2018, 17:56

А подлагат се самите децаи още как. Ама не майките тях а те сами на своя глава решават. На моя позната детето ѝ е в 5 клас момиченце и решило че е много дебело и започнало да яде само моркови. Майката на работа остава храна, ама детето не я яде изхвърля я, а моркови само ръбало и така цяла седмица. Майката ми се жалва, вика чак ръцете ѝ бяха станали жълти и така се изплаших помислих че е жълтеница. Сеа децата имат достъп до всичко и е ного опасно и според мен такива псведо диети трябва да се забранят. Сега четох, че само специализирани лекари щели да могат да съставят режими на хранене, но кой ще спре разните му там Червенкови и други подобни да си рекламират диетите си по фейсбука?
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Диета с овесена каша и зеленчуци

Мнениеот Mon_ton » 13 Авг 2018, 18:09

Dalia написа:А подлагат се самите децаи още как. Ама не майките тях а те сами на своя глава решават. На моя позната детето ѝ е в 5 клас момиченце и решило че е много дебело и започнало да яде само моркови. Майката на работа остава храна, ама детето не я яде изхвърля я, а моркови само ръбало и така цяла седмица. Майката ми се жалва, вика чак ръцете ѝ бяха станали жълти и така се изплаших помислих че е жълтеница. Сеа децата имат достъп до всичко и е ного опасно и според мен такива псведо диети трябва да се забранят. Сега четох, че само специализирани лекари щели да могат да съставят режими на хранене, но кой ще спре разните му там Червенкови и други подобни да си рекламират диетите си по фейсбука?

Никой не може да спре никой да говори за диети и за режимите си, но платеноот съставяне на такива трябва да е от специалисти.
А и аз не виждам нищо лошо, много диети от фейсбук работят супер добре, защо трябва да се ограничават? Това, че родителите нямат връзка с децата си е техен проблем.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта