Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Theresa » 27 Юли 2018, 19:48

Въпросът ми е малко странен. Имам няколко наистина близки хора, които държа във Фейсбук, въпреки че са починали. Един път изпаднах в неудобното положение да пиша на единия бележка, за да му честитя рожден ден. Настръхнах.
Какво да правя, да ги изтрия ли или да стоят? Вие на какво мнение сте, какво правите в този случай?
Уважавам ги, но настръхвам, ако им попадна :(
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59

Re: Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 27 Юли 2018, 19:58

Стоят, но съм ги сложил в отделен лист. Лека им пръст на хората.
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 27 Юли 2018, 20:04

Хора, издребнявате и дискутирате пълни глупости. Не ви разбирам. Моля за малко уважение към мъртвите.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Theresa » 29 Юли 2018, 19:19

За мое успокоение ги изчистих. Лека им пръст, но животът е за живите. Не искам да направя някаква грешка и да тагна някой, който вече го няма тук. Настръхнах. :nocomment:
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59

Re: Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Pipilota » 30 Юли 2018, 12:42

не ми се е случвало, надявам се и да не ми се случи скоро, не знам как бих постъпила, но всъщност не бих ги изтрила. Има някои случаи, при които близките им поддържат профила им... не знам кое е по-правилното.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Frac » 30 Юли 2018, 17:33

Не съм се замисляла, въпреки че имам такъв абонат. Тези профили нямат ли някаква давност, предвид, че не е пуска нищо от собственика на акаунта?
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Lollipop » 30 Юли 2018, 17:37

Frac написа:Не съм се замисляла, въпреки че имам такъв абонат. Тези профили нямат ли някаква давност, предвид, че не е пуска нищо от собственика на акаунта?

Не, не се случва нищо с тях, оставт, макар и по тях да няма активност. но мисля, че фейсбук така или иначе започнаха някаква политика по въпроса.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Dalia » 31 Юли 2018, 14:32

Тези профили могат да бъдат деактивирани от техни близки, единствено ако приживе са им дали такива права. Ако много ви пречат просто ги изтрийте от листата си или както е писал Пенчо сложете ги в отделна графа на приятелите си. Да, животът наистина е за живите, но не бива да забравяме и да не почитаме мъртвите.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Pipilota » 31 Юли 2018, 15:49

Dalia написа:Тези профили могат да бъдат деактивирани от техни близки, единствено ако приживе са им дали такива права. Ако много ви пречат просто ги изтрийте от листата си или както е писал Пенчо сложете ги в отделна графа на приятелите си. Да, животът наистина е за живите, но не бива да забравяме и да не почитаме мъртвите.

каква графа с и направиш? Мъртви?! Така или иначе постове от тях няма да излизат, а в каквато и да са графа, рискът да бъдат тагнатаи по погрешка остава, при изписването на името.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва ли да чистя Фейсбук-а си от починали хора? Вие правите ли го?

Мнениеот Милинка » 31 Юли 2018, 16:44

Тези хора няма да бъдат забравени, но е добре да са отделно, за да не се получават неприятни ситуации с тагване, поздрави и подобни.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта