Помат ли децата ви в домакинството?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Anka » 19 Сеп 2018, 10:36

Аз винаги съм помагала уй нас, брат ми и той сега помага. Стаята си я поддържа напълно сам - от бюро, легло, миене с моп, подреждане на гардероба и т.н. абсолютно всичко прави сам. Знае как се пуска пералнята и ако се наложи да се изпере нещо спешно, докато е вкъщи през деня сам, може да го направи без проблем.След храна всеки си изплаква чинията от остатъците и я слага в съдомиалната.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Stark » 19 Сеп 2018, 12:53

Аз нямам деца, но съм на 19 години и мога да говоря , като човек, до скоро бил в тази графа, така да се каже, защото децата не са деца само когато са на 10, а са такива, докато се отделят от родителите си. :)
Та искам да кажа, че аз лично никога не съм помагала, никой не го е искал от мен, голяма грешка, сега заминавам студентка и не знам как ще се оправям, никога не съм прала, не съм чистила, сигурно ще ми е трудно да свикна, а и в мизерия не мога да живея. :roll:
Много от приятелките ми също нямат такива умения да домакинстват, а и айде, сега като студенти все ще се справим а и никой няма големи очаквания, ами след години, като имаме семейства какво ще правим, домашни помощници ли ще търсим. Това го отчитам като минус на родитлеите ми, моите деца един ден ще са научени да правят всичко.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Rali_hr » 28 Сеп 2018, 09:27

Да ви кажа, като са малки помагат, та и готвят, та и чинии искат да мият, после като почнат да стаават на 9-10 и почва да ги наляга мързела ид а избират какво точно им е интересно. След известно време картинката става още по-различна и в пубертета тотално отказват да се грижат за дома и всичко им е тъпо, безсмислено, грозно и безинтересно. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот ivan.stoqnov » 28 Сеп 2018, 17:22

Rali_hr написа:Да ви кажа, като са малки помагат, та и готвят, та и чинии искат да мият, после като почнат да стаават на 9-10 и почва да ги наляга мързела ид а избират какво точно им е интересно. След известно време картинката става още по-различна и в пубертета тотално отказват да се грижат за дома и всичко им е тъпо, безсмислено, грозно и безинтересно. :mrgreen:



Моите за сега помагат, но викаш още 2-3 годинки и ще ги изгубим :???:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Kaya » 29 Сеп 2018, 10:27

Пораснат ли и всичко им става скуучно, даже и яденето, а какво остава да тръгнат къщата си поддържат. Е, има някои, които обичат да им е чисто и полагат усилия за това, но подаде ли мама веднъж да почисти и се почва един мързел нелечим... и така, докато се задомят, а при мъжете може и цял живот да продължи.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Сеп 2018, 12:21

МИ той моя взе да бие отбой.... каот му кажа нещо и се почва "не мога, не искам"... вчера избухнах, викам му да си облече учебниците и бележника, вика ми аз не мога :D
Викам, ами като не можеш, отивай си в стаята и сядай да се учиш как се обличат :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта