Помат ли децата ви в домакинството?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Pipilota » 30 Юли 2018, 14:17

Имам две момчета и искам да ги науча, че поддържането на дома не е работа само на жената, а отговорност на всички, които живеят там. Сещате се, че нашето поколение и особено малко по-възрастното е научено, че мъжът само ходи на работа и после си почива,а грижата за дома остава само за жената.
Мъжът ми не е изкючение и няма навика да почиства, макар че с годините доста се е променил, но не бих могла да кажа, че се справя добре и че има самоинициатива. По-скоро прави работит отгоре-отгоре, когато е сам и няма просто друг вариант.
Не искам обаче да отглеждам синове, които после да са такива мързели,че да ме псуват снахите ми. :mrgreen: Кажете как вие мотивирате децата да помагат у дома, така че да го правят и с малко желание и да се научат все пак да си вършат ангажиментите. Особено пък в къща само с момчета.... :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Буба Мара » 30 Юли 2018, 16:02

Те снахите и без това ще те псуват :roll: Кръговрата на живота :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Lollipop » 30 Юли 2018, 16:53

Аз карам и двамата да помагат, малкия е още бебок на 3 години, ама и него карам. :) не оставям никой, а тийнката карах да се състезава с времето и да събира колкото се може повече нащз а по-малко време.
Сега има навика да си поддържа стаята, до коолкото й е възможно в тази възраст, но за допълнителната работа й заплащам, като й давам примерно повече джобни, или й позволя да закъснее с 1 час. Може да не е добре, но не искам да се чувства, че само дава, а не получава нищо насреща.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Frac » 30 Юли 2018, 17:06

Включвам ги - бършат редовно в препарата за прозорци :lol: Понягога се включват и при простиране-на сушилника, че е по-нисък и вече в сервиране и отсервиране. Но това не е редовна практика, а може би трябва. Просто като трябва да свърша няколко неща и гледам аз да се организирам, че да става по-бързо.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Dalia » 30 Юли 2018, 17:26

Моите много ми помагат, нищо че са момчета. разказвам на колегата и той ме бъзика, че трябвало и гоблени да ги науча да шият и били готови :lol: , айде няма да я казвам тая дума сега :grin: . Но аз не виждам нищо лошо в това един мъж да умее да готви и да помага в домакинството. Че моите двама ги уча да правят кекс, да си пържат яйца, да шият, да изхвърлят боклука и да събират омразните за мен чорапи по двойки. Не знам за вас, но за мен от "чифтосването" на чорапите няма по омразно занимание :grin:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Lollipop » 30 Юли 2018, 17:33

Е, естествено, че трябва да помагат, какво значение има момичета ли са момчета ли са! Нали и те един ден ще станат възрастни, а тея навици се възпитават от малки. Точно както е казала Pipilota,едно поколение смята мъжете за богопомазани, дето не могат нищо да направят у дома, а това не е правилно!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Dalia » 30 Юли 2018, 17:51

Ами нали има един виц:
Всяка жена иска да намери принца и да се ожени за него, е не се чудете, че той само лежи на дивана, гледа тв и се почесва където не го сърби. Те принцовете туй си правят най-добре :grin:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот ЕлисаветаМ » 31 Юли 2018, 10:03

Dalia написа:Ами нали има един виц:
Всяка жена иска да намери принца и да се ожени за него, е не се чудете, че той само лежи на дивана, гледа тв и се почесва където не го сърби. Те принцовете туй си правят най-добре :grin:

Хохохо, такива принцове има много в България.
ЕлисаветаМ
 
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Юли 2018, 08:17

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот ivan.stoqnov » 31 Юли 2018, 11:47

За мен е много погрешно схващането на повечето мъже да казват туй е женаска работа, туй мъжка. Аз лично помагам много на жена ми, но тя все намира за какво да се оплаче де и все не харесва как ги върша нещата, но... Аз съм си съкровище и тя го знае. :wink: Ама нека и други мъже да се защитят де, вие какво почнахте така нападателно. Ми аз пък знам диван , телевизор, хладилник туй са все в м.р, а печка, пералня прахосмукачка са в ж.р. , ако погледнем от тази гледна точка, то си е казано кое за кого е :lol: :lol: :lol: :lol: Шегувам се естетсвено, баланс трябва да има във всичко :grouphug:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Помат ли децата ви в домакинството?

Мнениеот Mon_ton » 31 Юли 2018, 16:36

С мъжа ми си помагаме, а малката е почти на 3 години, нея я карам също да си прибира нещата. Знае, че всяко нещо се прибира, така се учи, че трябва да е на мястото си. Не вадим нови играчки, ако не сме прибрали старите. Прибира си сама чинията, помага при сервиране. :) много се радвам, че има желание, мисля да не я оставям, нека да го има като навик, на никой не му е приятно да се занимава с такива неща, но трябва да го прави.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта