Става ми лошо в жегите...!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Snejna » 06 Авг 2018, 14:09

Тази седмица температурите най-накрая се вдигнаха за радост на всички плажуващи, но аз имам огромен проблем. Когато стаснае по-горещо, започва да ми се вие свят, постоянно ми е лошо, не влизам в магазини, защото се е случвало да припадна от разликата в температурите. Все гледам да съм с кола, но се притеснявам и да шофирам, за да не загубя съзнание зад волана. :(
Не съм намерила начин да се чувствам добре, когато е горещо, пия много вода, пия айрян и безалкохолни, чайове и какво ли още не, но се чувствам зле, стане ли ми горещо и минути по-късно съм в гореспоменатото състояние.
Случвало ли се е на друг и как се справяте с жегите? :-|
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Viktoriya11 » 06 Авг 2018, 16:00

Когато пиеш много вода, ти се обезводняваш -всичко отива с потта.
Пий солен айрян, не прави резки диети за отслабване. Не гладувай, но и не прекалявай с храната.
Viktoriya11
 
Мнения: 49
Регистриран на: 29 Яну 2018, 09:35

Re: Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Pipilota » 06 Авг 2018, 16:29

Преди години имах същия проблем, не смеех да вляза в магазин! От няколко години обаче промених коренно храната си и положението е далеч по-добро! Вече почти не ми пречи слънцето и времето, рядко се случва да се почувствам зле.
Вместо да се чудиш колко вода да изпиваш, слагай по малко хималайска сол във водата си или направо си близвай от дланта и пий вода (като текила :cheers: ).
Промени и храненето си, не стой гладна, както са те посъветвали, не яж тежки храни като баници и тутманици,м заложи на зеленчуците, плодовете и чистото месо.
Следвай по-дълго време предложените от нас промени и ще видиш, че има ефект. И не се филмирай излишно, не тръгвай с мисълта, че ще ти стане лошо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Frac » 06 Авг 2018, 17:12

На мен от много топло и без вода ми пада кръвното (с ниско кръвно съм) и ми става лошо и съм припадала. Скоро си купих едни хомеопатични капки за регулиране на кръвното, ако проявите интерес ще пиша. Поне при нем това е проблема. Иначе яйрян, но както е споменала Pipilota със сол. Аз лично и шоколадите доста си уважавам :grin:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Andrey » 07 Авг 2018, 10:08

Какви са тея хомеопатични хапчета за кръвно, помагат ли ти в тея жеги? Жена ми има същия проблем, постоянно й е лошо по време на жегите и не мога да я изкарам от нас даже. Децата седят на климатика по цял ден. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Авг 2018, 15:08

Някои хора сме така, аз съм същата, не мога да излизам в горещото. Стоя си у дома и си върша работата рано сутрин, или след 20ч. това ае положението. Нищо не ми помага, така че, дръж се сестро, не си сама!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Frac » 07 Авг 2018, 17:26

Личния ми ги изписа - Вивотон S - това са капки - съчетание от билки, които се поставят под езика - направо ми изтръпва устата, но доста добре ми влияят. НО не ги ползвам редовно, само, когато се усетя, че ми става зле. По принцип е добре да се консултирате с лекар, ако става въпрос за кръвното, че може и друг да е проблема.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Lollipop » 08 Авг 2018, 09:31

Не съм ги чувала тези, даже не нзаех, че има нещо, което може да помогне при ниско кръвно, макар че много жени твърдят, че са с ниско кръвно (как ли пък го решават без ежедневно измерване - не знам), аз съм с нормално и от време на време усещам нерапзоложение.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Kaya » 08 Авг 2018, 15:28

Аз си нося винаги вода с мен и тя ми действа много добре, винаги се освежавам, мия си често лицето, във водата слагам лимон, също доста добре ми действа. Гледам да не ходя много навън в големите жеги - след 13ч. до 18ч, когато е най-горещо.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Става ми лошо в жегите...!

Мнениеот Локумът » 20 Авг 2018, 11:52

Жените често го имат този проблем, не знам на какво се дължи, може би нестабилно кръвно налягане, нямам идея. май спасение няма, освен да се криете от жегите и да внимавате когато излизате вгорещото време да имате вода и възмжоност за почивка.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта