Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот tinkerbell » 10 Авг 2018, 15:05

Мда, млад и здрав човек, защо да го прави? Обаче остава въпроса, докога сме млади, 30-35? В днешно време, жените първо градим кариера и след това се замисляме за деца и семейство. Да не говорим, че винаги може да настъпи обрат в живота ни и е добре да сме запознати, че съществува такава възможност. Естествено, това е въпрос на личен избор. Повечето родители имат подобна дилема, дали да запазят стволови клетки на децата си?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Pacienti » 10 Авг 2018, 17:10

На поставения въпрос, да знам и да бих замразила. Напоследък в мен се прокрадва и желанието да даря яйцеклетки. Познавам жена, която дари и това ме накара да се замисля.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 13 Авг 2018, 12:47

Ако трябва да бъда честна, не знаех, че толкова е напреднала медицината, че да се замразяват яйцеклетки с години. Всъщност като се замрази тази яйцеклетка, има ли така да се каже някакъв срок, до който тя би могла да се използва? Защото, ако я замразиш на 25, тя били била годна са да се използва например след 15 години? Още повече въобще не знаех, че има и болница, която да предлага това. :roll:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Авг 2018, 12:56

Pacienti написа:На поставения въпрос, да знам и да бих замразила. Напоследък в мен се прокрадва и желанието да даря яйцеклетки. Познавам жена, която дари и това ме накара да се замисля.

Интересно е това с дарението на яйцеклетка, само че не се ли вземат няколко ?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот renetka » 14 Авг 2018, 12:29

Вероятно е да се вземат по няколко яйцеклетки, за да има някаква форма на гаранция.Иначе какъв е смисълът да се дари или замрази само една яйцеклетка? А къде се прави вече това?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 15 Авг 2018, 14:38

На няколко места я правят тази процедура, което си е голям напредък за медицината в България. Прави впечатление, че частни болници развиват тази практика. Ето например болница Свети Лазар. В което разбира се няма нищо лошо. Просто прави впечатление, че където са концентрирани добрите специалисти и апаратура, там развиват и новостите в сектора.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Pacienti » 20 Авг 2018, 16:02

Ваня Стойчева написа:
Pacienti написа:На поставения въпрос, да знам и да бих замразила. Напоследък в мен се прокрадва и желанието да даря яйцеклетки. Познавам жена, която дари и това ме накара да се замисля.

Интересно е това с дарението на яйцеклетка, само че не се ли вземат няколко ?


Да, Ваня, няколко са. Провежда се лека стимулация и при моята позната са извадили 9, от които седем били с добро качество.

annamaria, апаратурата е от изключително значение за да запазят яйцеклетките качеството си и при размразяване.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 21 Авг 2018, 15:31

Как така наведнъж успяват да ти извадят толкова яйцеклетки? Фактически няма ли само по една годна яйцеклетка?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот tinkerbell » 21 Авг 2018, 17:02

annamaria написа:Как така наведнъж успяват да ти извадят толкова яйцеклетки? Фактически няма ли само по една годна яйцеклетка?


Подлагат те на стимулация, както е казала Пациенти за да се увеличи броя на яйцеклетките. И тук вече е майсторството на лекаря, така да се проведе стимулацията, че да не се стигне до хиперстимулация.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот ivan.stoqnov » 21 Авг 2018, 18:07

Браво, това е много интересно да се знае от повече жени. Аз имам много мои познати които вече са попрехвърлили 35 години, а още не са го открили този ми ти мъж слънце, а времето си върви. Мисля, че е добра идея жените да могат да си замръзявар яйцеклетки, че то за нас е лесно ние до късно можем деца да правим. А така и те ще имат шанс за създаване на поколение в по-зряла възраст.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта