Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Авг 2018, 18:38

ivan.stoqnov написа:Браво, това е много интересно да се знае от повече жени. Аз имам много мои познати които вече са попрехвърлили 35 години, а още не са го открили този ми ти мъж слънце, а времето си върви. Мисля, че е добра идея жените да могат да си замръзявар яйцеклетки, че то за нас е лесно ние до късно можем деца да правим. А така и те ще имат шанс за създаване на поколение в по-зряла възраст.

Ти така си мислиш, изобщо не може д аправите деца докато си искате, много често мъжете имат проблеми, ама е останало впечатлението, насаждано от векове, че жената все е "ялова".
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 22 Авг 2018, 16:04

Така, при мъжете веднъж като се докажат веднъж, че могат да правят деца, наистина могат да го правят. Но при жените с напредването на възрастта не случайно се казва, че се изчерпва яйчниковия резерв. Така, че това със замразяването на яйцеклетките при жените е добър вариант да имат дете, ако са се отдали на кариера или просто сега не искат.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот ivan.stoqnov » 22 Авг 2018, 18:13

аз говоря принципно, не че не е възможно и мъжете да са тия в които е проблема. Моя приятел например имаха проблеми репрудоктивни и се оназа че проблема е в неговите плувци, много били бавни и направиха инитро. Но аз съм чувал мъж да има свои деца на 70 години , а за такав ажена която да забременее естесвено на тая възраст не съм. Все пак всикчо си има някаки граници де. Не казвам че е добре да имаш млко дете като си на 70 години в никакъв случай, но я си предсавете, че както сте млади и здрави и изведнъж ви се случи нещо и яйцеклетнките ви вече не са годни всичко става , не е ли по-добра алтернатива да си осигурите една сигурност за бъдещето, а още повече щом пък и ви се дава тази възможност.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот dinkog » 23 Авг 2018, 11:40

Представям си какс и намирам гадже и тя ми казва - наеш ли аз съм си замразила едни яйцеклетки, айде да отидем да ги осеменим в епруветка :) а примерно е на 30 години. :lol:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 23 Авг 2018, 16:09

Не знам на кого би му прозвучало толкова смешно това със замразяването на яйцеклетките, но по-добре да ги има и в такъв вариант, отколкото въобще да ги няма в един момент. Защото е факт, че семейните двойки застаряват. Имам предвид, че късно създават семейства и започват да мислят за деца също по-късно. И в един момент се оказва, че е трудно да се сдобият с дете.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Авг 2018, 16:12

На колко години според вас е добре семейната и несемейната жена да направи това със замразяването на яйцеклетките?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Pacienti » 23 Авг 2018, 16:21

ivan.stoqnov написа:аз говоря принципно, не че не е възможно и мъжете да са тия в които е проблема. Моя приятел например имаха проблеми репрудоктивни и се оназа че проблема е в неговите плувци, много били бавни и направиха инитро. Но аз съм чувал мъж да има свои деца на 70 години , а за такав ажена която да забременее естесвено на тая възраст не съм. Все пак всикчо си има някаки граници де. Не казвам че е добре да имаш млко дете като си на 70 години в никакъв случай, но я си предсавете, че както сте млади и здрави и изведнъж ви се случи нещо и яйцеклетнките ви вече не са годни всичко става , не е ли по-добра алтернатива да си осигурите една сигурност за бъдещето, а още повече щом пък и ви се дава тази възможност.


Напълно подкрепям казаното от теб. Четох интервю на Бриджит Нилсен, която наскоро роди на 54 години. Това обаче е станало възможно защото е замразила яйцеклетки когато е била на 40 години. След това десет години се е борила за дете, въпреки че има други 4 деца от предишни бракове. И казва, че иска жените да знаят, че всичко е възможно.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Lisandra » 27 Авг 2018, 18:11

rabotnata pchela написа:На колко години според вас е добре семейната и несемейната жена да направи това със замразяването на яйцеклетките?


Според мен, ако до 30 г. една жена не е родила и няма сериозна връзка, може да се замисли за този вариант.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 28 Авг 2018, 14:39

Правилен въпрос. Може би до фертилна възраст може да се помисли по този въпрос, но това не означава, че трябва да раждаш на 50. Не, че съм против, но вече ми стои малко неестествено. Тя и Елена Йончева роди на 51, но не знам, вече ми изглежда прекалено късно. По-приемливо ми звучи да си замразиш яйцеклетки на 30 и да родиш на 35 примерно.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот tinkerbell » 28 Авг 2018, 17:45

rabotnata pchela написа:На колко години според вас е добре семейната и несемейната жена да направи това със замразяването на яйцеклетките?


Според мен няма точен отговор, защото замразяването става по различни причини. Ако е поради заболяване, да не дава Господ, може и в ранна възраст да се наложи.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта