Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Авг 2018, 10:45

За този вариант би било и гинеколозите да са с мнение и да дадат съвет при нужда, ако жената е необвървзана или има риск за забременяване вбъдеще.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 29 Авг 2018, 15:42

Дори и да се замразяват яйцеклетки според мен трябва все пак да се ражда в някакви разумни граници. Иначе това като манипулация е добре, все пак ти дава някаква гаранция, че един ден ще можеш да имаш деца.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Тъжна Луна » 29 Авг 2018, 17:09

Малко да ви оспамя, но вижте какво ми попадна преди време по повод замразяването на яйцеклетки.. и ако ще имате дете, изобщо май не е ок да се разчита само на този вариант, щото е кьор фишек
http://9m-bg.com/novini/zamrazena-yaitz ... s-za-bebe/
Аз не бих се вързала да си замразявам яйцеклетките, въпреки че ми се намират още. Не знам дали знаете, но жените се раждаме с всички яйцеклетки които ще отделим през живота си.. както и да е, малко извън темата.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Doktoricata » 29 Авг 2018, 18:03

Тъжна Луна, това е статия от 2016 г. С темповете, с които се развива медицината според мен нещата коренно са се променили за този период. Но дори и да приемем, че само 10% е шанса, пак не е малко, алтернативата е нищо-0%. Ако имах такава дилема изобщо нямаше да се колебая, веднага щях да замразя.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Tinki » 30 Авг 2018, 14:34

Въобще си нямах и идея, че вече в България тази процедура е възможна. Още повече, че я предлагат в Свети Лазар. Това е доста добра възможност да инвестираш в бъдещето си дете, ако го искаш, но все още има някакви причини, поради които се спираш. Въобще не съм наясно с технологията на замразяване, но сигурно се запазва абсолютната цялост на яйцеклетката. Колко време може да стои така замразена?
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Тъжна Луна » 30 Авг 2018, 16:29

Doktoricata написа:Тъжна Луна, това е статия от 2016 г. С темповете, с които се развива медицината според мен нещата коренно са се променили за този период. Но дори и да приемем, че само 10% е шанса, пак не е малко, алтернативата е нищо-0%. Ако имах такава дилема изобщо нямаше да се колебая, веднага щях да замразя.

Мда.. то така става. изцвъкваш се и го слагаш в хладилника :lol: И то те чака за когато му дойде времето. Замразен ембрион по може сякаш.. но ако аз имам проблем, вероятно ще си осиновя дете, вместо на дърти години (евентуално) да се подлагам на подобни процедури
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Lisandra » 30 Авг 2018, 17:19

Тъжна Луна, замразяването на яйцеклетки може да се направи само в специализирана болоница под лекарски надзор, която разполага с определена база и условия.
Всеки има право на избор дали да се бори за собствено дете или да осинови, противоставянето на двете е некоректно.
Да не забравяме, че тази процедура позволява и донорска програма, благодарение, на която много жени имат деца, въпреки здравословното си състояние.
Ето един такъв случай:
http://shareno.bg/article/na-16-byah-ob ... v-rcete-si
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 31 Авг 2018, 14:04

Това е супер трогателна история. Сега вече разбирам смисълъст на цялата тази дейност по съхранение и донорството на яйцеклетките. Човек никога не трябва да губи смелост и да попада на добрите лекари.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Lisandra » 31 Авг 2018, 15:13

Не знам на какво се дължи, но много хора имат репродуктивни проблеми. Като проблемите не са само при жените, ами доста голям процент от мъжете също страдат от някаква форма на стерилност. В тези случаи донорските програми са незаменими.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 03 Сеп 2018, 14:28

Ами като се има предвид колко тромава е процедурата по осиновяване, защо не донорството да е един доста по-лек и цивилизован начин да направиш едно семейство щастливо. Когато една двойка има проблеми и инвитрото не може да реши проблема, то донорството си остава единствения начин да успеят в начинанието да имат дете.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron