Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Doktoricata » 03 Сеп 2018, 16:07

Lisandra написа:Тъжна Луна, замразяването на яйцеклетки може да се направи само в специализирана болоница под лекарски надзор, която разполага с определена база и условия.
Всеки има право на избор дали да се бори за собствено дете или да осинови, противоставянето на двете е некоректно.
Да не забравяме, че тази процедура позволява и донорска програма, благодарение, на която много жени имат деца, въпреки здравословното си състояние.
Ето един такъв случай:
http://shareno.bg/article/na-16-byah-ob ... v-rcete-si


Уау, много мила история, направо се просълзих. Много уважавам такива хора, които и в най-тежките моменти проявяват чувство за хумор.
Lisandra, да има доста стерилни мъже. От един сериал разбрах, че лекуването на варикоцеле може да доведе до импотентност.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Тъжна Луна » 03 Сеп 2018, 16:49

Lisandra написа:Тъжна Луна, замразяването на яйцеклетки може да се направи само в специализирана болоница под лекарски надзор, която разполага с определена база и условия.
Всеки има право на избор дали да се бори за собствено дете или да осинови, противоставянето на двете е некоректно.
Да не забравяме, че тази процедура позволява и донорска програма, благодарение, на която много жени имат деца, въпреки здравословното си състояние.
Ето един такъв случай:
http://shareno.bg/article/na-16-byah-ob ... v-rcete-si

Мдам, историята е трогателна и истинска. Някъде там е истината. Човек не бива да губи надежда, но трябва и да знае кога да спре. Често здравословното състояние не се заключва само до репродуктивен проблем, но има немалко случаи наподценяване на състоянието. тва е доста дълга тема с много подточки и запетайки и всеки случай е сам за себе си.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Тъжна Луна » 03 Сеп 2018, 16:52

annamaria написа:Ами като се има предвид колко тромава е процедурата по осиновяване, защо не донорството да е един доста по-лек и цивилизован начин да направиш едно семейство щастливо. Когато една двойка има проблеми и инвитрото не може да реши проблема, то донорството си остава единствения начин да успеят в начинанието да имат дете.

това определено е един "много лек и цивилизован начин". ще ми се някой дето е минал през този толкова лек и цивилизован начин да се изкаже :roll:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Тъжна Луна » 03 Сеп 2018, 16:53

Doktoricata написа:
Lisandra написа:Тъжна Луна, замразяването на яйцеклетки може да се направи само в специализирана болоница под лекарски надзор, която разполага с определена база и условия.
Всеки има право на избор дали да се бори за собствено дете или да осинови, противоставянето на двете е некоректно.
Да не забравяме, че тази процедура позволява и донорска програма, благодарение, на която много жени имат деца, въпреки здравословното си състояние.
Ето един такъв случай:
http://shareno.bg/article/na-16-byah-ob ... v-rcete-si


Уау, много мила история, направо се просълзих. Много уважавам такива хора, които и в най-тежките моменти проявяват чувство за хумор.
Lisandra, да има доста стерилни мъже. От един сериал разбрах, че лекуването на варикоцеле може да доведе до импотентност.

*също така лекуването на варикоцеле при мъже, които имат на практика никакви живи и качествени спермадозоиди (под 5 %) може да вдигне процента с 10.. което си е някаква надежда, но то божа работа и налучкване.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Doktoricata » 03 Сеп 2018, 17:14

Тъжна Луна написа:
annamaria написа:Ами като се има предвид колко тромава е процедурата по осиновяване, защо не донорството да е един доста по-лек и цивилизован начин да направиш едно семейство щастливо. Когато една двойка има проблеми и инвитрото не може да реши проблема, то донорството си остава единствения начин да успеят в начинанието да имат дете.

това определено е един "много лек и цивилизован начин". ще ми се някой дето е минал през този толкова лек и цивилизован начин да се изкаже :roll:


Тъжна Луна, нещо не мога да схвана. Ти против донорството ли си? Според теб то пречи на тези, които искат да осиновят дете ли?
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Pipilota » 04 Сеп 2018, 10:33

Наиситна много мила история и много кратка. Истината е, че много често тези истории са много пордължителни, точат се с години и е много, много трудно. Възрастта също е от огромно значение. :roll: Добре е дас и имаме един таен изход, ако се наложи. Въпросът вече е дали можем да си позволим съхранението, сигурно не е малко пари.
Друг фактор е, готови ли сме да дарим на друг, непознат човек.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Yarost » 04 Сеп 2018, 15:17

Това пък го чувам за пръв път. Но явно медицината доста е напреднала и в това отношение. Аз също бих го направила като се има предвид, че яйчниковия резерв на жената не е вечен. С този метод можеш да родиш и на 40, ако преди това си се подсигурил.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Mon_ton » 04 Сеп 2018, 16:04

Все пак не бива да забравяме, че се касае за сериозна процедура.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Pacienti » 04 Сеп 2018, 16:59

Doktoricata написа:
Тъжна Луна написа:
annamaria написа:Ами като се има предвид колко тромава е процедурата по осиновяване, защо не донорството да е един доста по-лек и цивилизован начин да направиш едно семейство щастливо. Когато една двойка има проблеми и инвитрото не може да реши проблема, то донорството си остава единствения начин да успеят в начинанието да имат дете.

това определено е един "много лек и цивилизован начин". ще ми се някой дето е минал през този толкова лек и цивилизован начин да се изкаже :roll:


Тъжна Луна, нещо не мога да схвана. Ти против донорството ли си? Според теб то пречи на тези, които искат да осиновят дете ли?


Кои сме ние да съдим хората. Важно е да се знае, че съществува възможност за замразяването на яйцеклетки. От тук нататък всеки има право сам да реши дали да го направи или не. Това, че си замразила не пречи да осиновиш дете. По света много двойки имат собствени и осиновени деца. Ние май не сме дорасли до това ниво.
Аз имам две деца, в по-късен етап бих искала и трето и бих замразила като застраховка.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Тъжна Луна » 04 Сеп 2018, 17:06

Doktoricata написа:
Тъжна Луна написа:
annamaria написа:Ами като се има предвид колко тромава е процедурата по осиновяване, защо не донорството да е един доста по-лек и цивилизован начин да направиш едно семейство щастливо. Когато една двойка има проблеми и инвитрото не може да реши проблема, то донорството си остава единствения начин да успеят в начинанието да имат дете.

това определено е един "много лек и цивилизован начин". ще ми се някой дето е минал през този толкова лек и цивилизован начин да се изкаже :roll:


Тъжна Луна, нещо не мога да схвана. Ти против донорството ли си? Според теб то пречи на тези, които искат да осиновят дете ли?

И аз не мога да схвана нещо - кое му е цивилизованото и лекото на донорството. и не - не съм против него. Просто изказването звучи твърде екзотично и "отгоре - отгоре" като от някой, който подценява целия този акт, както и акта на осиновяването (извинявай ако съм в грешка). И не - на нищо не пречи. Аз по-скоро съм против донорството, но адмирирам усилията на хора, които са решени на всичко за да имат дете - независимо по какъв начин и още повече с цената на собственото им здраве.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта