Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Tinki » 12 Сеп 2018, 11:07

Ами да, за някои хора това е трудно за приемане- все пак това е твое ДНК. Но хората които се абстрахират от това смятат донорството за дълбоко милостив акт, чрез който помагаш на хора в безизходица.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Dipsy » 12 Сеп 2018, 17:07

marsu написа:Да, сериозна процедура си е, или трябва да те подтикне някакво безкористна добрина, да дариш, или да го направиш за приятел и винаги няма ли да остане усещането, че това е твоето дете?

това пък да си дадеш яйцеклетката "за приятел" как си го представяте.. ако не се лъжа е забранено като ползваш донорска сперма да не е нито на роднина, нито на приятел. Как ще си гледаш детето да расте у комшиите? ах какъв акт на добротворство :) Ако имам останали здрави яйцеклетки ще държа на пълната анонимност, а ако имам закъсали приятели не бих им се вързала, сори. идно е да даря яйцеклетка друго да знам точно на кого
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот ivan.stoqnov » 12 Сеп 2018, 18:05

А роднина, приятел, че тя нали донорската програма е анонимна, ти от къде ще знаеш кой е? А сега да ви кажа една позната на жена ми младо момиче, но не може все а случи на мъж и реши да си направи инвитро процедура. Казала на жената, че вече било оплодено яйцето, а за момчето знаела,че е икономист не е малко туй де, като информация. Но тя споделила с жена ми, че ако е знаела по-рано за туй замръзяване на яйцеклетки щяла да си замръзи, защото тя не е голяма на 33, но като тръгнали да вадят яйцеклетки даже и с там ин жекциите за плодовитост само 1 яйцеклетка изкарали.:???: Лоша работа е туй нещо, не знам какво става с тоя свят, но много жени и мъже не могат да имат деца по нормален начин.:???:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 13 Сеп 2018, 11:19

Нещата с донорството май са анонимни. Сигурно разясняват откъде е взет материалът, но едва ли ще позволят роднина или приятел да дойде и да направи този жест за своя близък. По въпроса за жените- масово са на по 30-33 и даже и мъже нямат, пък камо ли дете. Така че за мен единствената опция на такива жени им остава да си замразят яйцеклетка и ако не могат да си действат с партньор, да пристъпят към ин витро. Гадничко звучи, ама така стоят нещата.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Буба Мара » 13 Сеп 2018, 15:13

ivan.stoqnov написа:А роднина, приятел, че тя нали донорската програма е анонимна, ти от къде ще знаеш кой е? А сега да ви кажа една позната на жена ми младо момиче, но не може все а случи на мъж и реши да си направи инвитро процедура. Казала на жената, че вече било оплодено яйцето, а за момчето знаела,че е икономист не е малко туй де, като информация. Но тя споделила с жена ми, че ако е знаела по-рано за туй замръзяване на яйцеклетки щяла да си замръзи, защото тя не е голяма на 33, но като тръгнали да вадят яйцеклетки даже и с там ин жекциите за плодовитост само 1 яйцеклетка изкарали.:???: Лоша работа е туй нещо, не знам какво става с тоя свят, но много жени и мъже не могат да имат деца по нормален начин.:???:

Може би много от вас не знаят, но едно от изследванията (решаващи и изключително) преди да се подложиш на инвитро (говоря за жените) е изследване на яйчниковия резерв. Има много млади момичета, чийто резерв вече е никакъв, а може дори да не са навършили 30. На какво се дължи това и аз нямам представа.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Буба Мара » 13 Сеп 2018, 15:16

Tinki написа:Ами да, за някои хора това е трудно за приемане- все пак това е твое ДНК. Но хората които се абстрахират от това смятат донорството за дълбоко милостив акт, чрез който помагаш на хора в безизходица.

Много бих искала да знам какво мисли жена, която е дарила яйцеклетки. На мен това с милостивия акт ми прилича все едно да си осиновиш котенце :roll:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 14 Сеп 2018, 13:52

Според мен едва ли ще се натъкнем на мнение във форума на жена, която да е дарила яйцеклетка и да сподели за това. Това е акт, за който много малко се говори дори и не съм попадала на репортажи по телевизията, които да засегнат тази тема. Така и така си бърборим тук, ще взема да звънна на някоя медия да им дам тема за материал. Но имайки предвид, че този акт е доброловолен и анонимен все пак болниците в които я има тази възможност със сигурност спазват конфиденциалност. Но все пак, че я предлагат.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Tinki » 17 Сеп 2018, 14:29

Вчера четох случай на жена, която е родила посредством донорска яйцеклетка. Преживяла е доста, защото е с отстранени яйчници, което тотално е лишава от възможността да има дете от своя айцеклетка. Но благодарение точно на такава дарена яйцеклетка, жената е износила живо и здраво момченце.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Doktoricata » 18 Сеп 2018, 17:00

Чакайте, смесвате нещата с донорството при мъжете и жените. Трудно е да се намери донорска яйцеклртка, докато за спермата няма такъв проблем.
Мисля, че няма проблем роднина да ти стане донор на яйцеклетка.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Lisandra » 20 Сеп 2018, 17:57

Tinki написа:Вчера четох случай на жена, която е родила посредством донорска яйцеклетка. Преживяла е доста, защото е с отстранени яйчници, което тотално е лишава от възможността да има дете от своя айцеклетка. Но благодарение точно на такава дарена яйцеклетка, жената е износила живо и здраво момченце.

Ето, затова говоря! Има хора, които нямат друг шанс за дете, освен с донорска яйцеклетка.
Да им е живо и здраво детенцето! Донорката анонимна ли е или близка?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта