Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 01 Окт 2018, 14:59

Вероятно се правят най-стандартните изследвания от рода на кръвни, СПИН и разни други Все пак става дума за донорски материал- яйцеклетка или сперматозоид и с това шега не бива.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот tinkerbell » 01 Окт 2018, 17:01

ivan.stoqnov написа:
Lisandra написа:
Pacienti написа:
Не, дари яйцеклетки, за да и направят специфични изследвания.

Ваня, шансът според мен е минимален, но е интересно като въпрос.


Какви изследвания се правят като дариш яйцеклетки?


Чак и на мен ми стана интерсно! :roll:


Мисля, че освен стандартните правят и изследвания за генетични заболявания.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот ivan.stoqnov » 01 Окт 2018, 17:39

Aми да ви кажа не знам точно какви изселдвания се правят н атия яйцеклетки, но като гледам и при инвитро процедурите е възможно децата да се родят с увреждания. Аз все си мисля, че всичко се извършва след много изследвания и се взема най-доброто от генетичния маретриал, пък... :cry: Според вас защо се получава това?
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Окт 2018, 22:52

ivan.stoqnov написа:Aми да ви кажа не знам точно какви изселдвания се правят н атия яйцеклетки, но като гледам и при инвитро процедурите е възможно децата да се родят с увреждания. Аз все си мисля, че всичко се извършва след много изследвания и се взема най-доброто от генетичния маретриал, пък... :cry: Според вас защо се получава това?

Не съм чула да има такива статистики, че се раждат с увреждания. Риск винаги има.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Tinki » 02 Окт 2018, 14:26

Със сигурност при ин витро процедурата се взима най-доброто като материал. Аз не съм чувала за това да има риск от развитието на някакви заболявания. Все пак при ин витро процедурата наистина се прави подбор и непрекъснати изследвания за най-доброто и от двамата родители.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Lisandra » 02 Окт 2018, 17:46

ivan.stoqnov написа:Aми да ви кажа не знам точно какви изселдвания се правят н атия яйцеклетки, но като гледам и при инвитро процедурите е възможно децата да се родят с увреждания. Аз все си мисля, че всичко се извършва след много изследвания и се взема най-доброто от генетичния маретриал, пък... :cry: Според вас защо се получава това?

Къде ги гледаш тези неща?
Пчелата е права, винаги има риск, както за бебето така и за майката. Колкото и да са добри, лекарите не са богове.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот annamaria » 03 Окт 2018, 14:54

Не си спомням дали обсъдихме този въпрос, но колко може да стои една яйцеклетка замразена?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот nefertiti » 03 Окт 2018, 17:41

Tinki написа:Със сигурност при ин витро процедурата се взима най-доброто като материал. Аз не съм чувала за това да има риск от развитието на някакви заболявания. Все пак при ин витро процедурата наистина се прави подбор и непрекъснати изследвания за най-доброто и от двамата родители.

Като подбор може да е най-доброто, ама какво правят като изходния материал не струва?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот radipetrova » 03 Окт 2018, 18:14

annamaria написа:Не си спомням дали обсъдихме този въпрос, но колко може да стои една яйцеклетка замразена?

При положение, че е дълбоко замразена едва ли има някакъв срок на годност… Но път знаеш ли…
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот ivan.stoqnov » 04 Окт 2018, 18:25

Lisandra написа:
ivan.stoqnov написа:Aми да ви кажа не знам точно какви изселдвания се правят н атия яйцеклетки, но като гледам и при инвитро процедурите е възможно децата да се родят с увреждания. Аз все си мисля, че всичко се извършва след много изследвания и се взема най-доброто от генетичния маретриал, пък... :cry: Според вас защо се получава това?

Къде ги гледаш тези неща?
Пчелата е права, винаги има риск, както за бебето така и за майката. Колкото и да са добри, лекарите не са богове.


Видял съм в реалния живот и затуй питам. Но вие сте прави, лекатите не са Богове за съжаление :roll:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта