Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Gorica23 » 08 Авг 2018, 14:20

Като разбрах, че мога да замразя яйцеклетки, се замислих защо жените не го правим? Според мен си е застраховка, но не съм наясно как точно става.
Ако някой е запознат, моля да сподели. Мисля, че ще много полезно, защото засяга всички жени.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Kaya » 08 Авг 2018, 14:38

Не съм много запозната със замразяването на яйцеклетки, но е добре да се направи до около 35-тата година на жената, когато рискът от аномалии е малък, а и яйцеклетките са във фертилна възраст. :) може би бих се замислила, ако близо до тази възраст, нямам деца. Но ако съм на 25-26 години, не бих мислила за това.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Gorica23 » 08 Авг 2018, 15:18

Точно това искам да коментираме. На 25-26 години, кой му мисли, че може да има проблеми или, че човека за семейство може да се появи на по-късен етап от живота.
Има различни аспекти на темата.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Kaya » 08 Авг 2018, 15:23

Gorica23 написа:Точно това искам да коментираме. На 25-26 години, кой му мисли, че може да има проблеми или, че човека за семейство може да се появи на по-късен етап от живота.
Има различни аспекти на темата.

Така е права си, но по-скоро, ако нямма някакви проблеми и симптоми, не бих аз лично предприела тази крачка. Вече, ако нямам партньор да речем и наближавам 35, с никакви изгледи за връзка в скорошно време, може би бих се замислила, макар че най-трудното е да си намериш партньор, после вече има начини, медицината е напреднала доста. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Gorica23 » 08 Авг 2018, 15:58

Да де, ама на 35 години, може да се окаже късно.
В другата тема, казваш, че се взимат с пълна упойка. Ако си наясно, може ли да обясниш.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Mon_ton » 08 Авг 2018, 16:00

Тук имадоста информация за замразяването на яйцеклетки: http://shterevhospital.com/invitro/zamr ... aicekletki
А и то май няма много места в България, където да го правят. :roll:

Иначе аз не бих го направила, ако не съм имала проблеми с цикъл, с поликистоза а ако съм на 30 и съм била и съм напълно здрава, няма да си въртя кушия.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот m0n4eto » 09 Авг 2018, 17:37

Покрай роднини разбрах, че има такава възможност. Те се правят ин витро опити за дете и замразяват ембриони, вече оплодени яйцеклетки.
Не трябва да се подценява тази възможност, защото, човек не знае какво може да му дойде до главата.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот tinkerbell » 09 Авг 2018, 18:15

Горице, браво, и тема си отворила!

Замразяването на яйцеклетки става поради различни причини.

По-късно планиране на бременност и раждане
Преждевременно намаляване на яйчниковата функция
Фамилна обремененост за преждевременна менопауза
Oнкологични заболявания, преди лъче - и химиотерапия

Прави се под лекарско наблюдение в репродуктивни клиники. Да, не са много местата, най-добре да се направи в болница, която разполага с необходимата апаратура.
Ето линк и от мен с повече информация:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/page/in-vitro
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот Anka » 10 Авг 2018, 10:27

Тъй като не знам много по темата, ще отговоря на втората част на въпорса - не, не бих. Млада съм, здрава съм, имам редовен цикъл, нямам прпоблеми с хормоните и ходя на профилактични прегледи 1 път в годината. Не виждам защо да си вкарвам филми, че няма да мога да зачена естествено, шансовете за това са малки, а не са толкова голям процент и едва ли н е- всяка втора двойка да има проблем. Така че, не бих го направила. Ако здравословните ми показатели се променят и например, започна да влизам преждевременно в менопауза ще взема необходимите мерки своевременно, но при сегашното ми положение не бих.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Знаете ли, че може да замразите яйцеклетки и бихте ли го направили?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Авг 2018, 12:43

Не знам честно да си призная, гледайки моя партньор и камбани да има, че имаме примерно проблем, няма да се приеме, защото мисълта да имаме дете даже е несигурна. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта