ДЕТРАЛЕКС и АСКЕТОН - каква е разликата между двете лекарства?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

ДЕТРАЛЕКС и АСКЕТОН - каква е разликата между двете лекарства?

Мнениеот Viktoriya11 » 13 Авг 2018, 14:06

Имам разширени вени и лекарят ми изписа DETRALEX. В аптеката ми препоръчаха ASKETON - заради тройно по-ниската цена. Не виждам никаква разлика между двете лекарства, освен в цената и в производителя. Един и същи състав. Възможно ли е да е така?
Viktoriya11
 
Мнения: 49
Регистриран на: 29 Яну 2018, 09:35

Re: ДЕТРАЛЕКС и АСКЕТОН - каква е разликата между двете лекарства?

Мнениеот Mon_ton » 13 Авг 2018, 18:19

Според мен е възможно, много често името продава. Но не мога да кажа нищо за аскетон, ползвала съм детралекс за хемороиди и съм доволна много.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: ДЕТРАЛЕКС и АСКЕТОН - каква е разликата между двете лекарства?

Мнениеот Yunona » 14 Авг 2018, 15:50

Напълно възможно и силно вероятно е да е точно така. С много лекарства въпросът стои по същия начин.
Лекарите са изключително ухажвани от производителите и дистрибуторите на лекарства. Това е обществена тайна (ако въобще е тайна). Огромната част от тях предписват лекарства, за които получават бонуси - ваучери за магазини, екскурзии, някъде и направо пари в брой. В същото време има други препарати, със същите активни съставки и качества, на по-добри цени (защото в тези цени не са включени "маркетинговите" разходи за лекарите). В аптеките често ситуацията е същата - фармацевтите препоръчват тези продукти, за които са взели по-добри условия от доставчика или имат таргетна програма - ако продадат определено количество за определено време получават бонуси. За съжаление здравеопазването е силно комерсиализирано и се налага пациентът да бъде активна страна в лечението си и да следи какво срещу какво получава...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта