Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Kaya » 24 Авг 2018, 10:44

Милинка написа:То много относително. По принцип бих избрала първо от приятел, познат, ама като знам как ги казват тези диети. "Яж само салати!" Ама никой не споменава с каква мазнима, колко грама, пък да има ли сирене, кашкавал, ейтакива нещица. Аз като му дръпна една овчарска със 300 грама мезета покрай нея... ми то по-добре да си ям пържолите, че да знам какаво съм яла :mrgreen:

Поне в наши дни с интернета, човек може сам да разбера какво е здравословно и да направи експеримент със себе си, защото ако н анякй нещо му понася, то за друг не е особено подходящо, да речем.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Frac » 24 Авг 2018, 17:18

[Поне в наши дни с интернета, човек може сам да разбера какво е здравословно и да направи експеримент със себе си, защото ако н анякй нещо му понася, то за друг не е особено подходящо, да речем.[/quote]
Да, съгласна съм. Хората сме толкова различни-на едни ще им понася една диета, на други -друга. Чак такава универсална и общовалидна за всички не съм чувала.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Авг 2018, 12:57

То не съм чула аз някой да прави изследвания, дори и лекар, преди да назначи диета. Освен, ако сам не си ходил на ендокринолог. Иначе всички ти дават една нискокалорична диета и с рестрикция на калориите, сваляш, макар и умирайки от глад през цялото време и в лошо състояние на духа и тялото.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Pipilota » 28 Авг 2018, 09:59

Бих се интересувала, кое е полезно и кое не и да се опитам сама да си иградя здравословни навици. Вече, ако не постигна желания резултат, бих се оббърнала към специалист.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот ivan.stoqnov » 10 Сеп 2018, 17:19

Frac написа:[Поне в наши дни с интернета, човек може сам да разбера какво е здравословно и да направи експеримент със себе си, защото ако н анякй нещо му понася, то за друг не е особено подходящо, да речем.

Да, съгласна съм. Хората сме толкова различни-на едни ще им понася една диета, на други -друга. Чак такава универсална и общовалидна за всички не съм чувала.[/quote]

:+1: и аз не съм чувал да има общовалидна диета, ама знае и човек :wink: Всеки трябва да слуша тялото си и което е най-добро за него туй да прави.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Lollipop » 11 Сеп 2018, 10:06

Специалистите казват, че всяка диета помага, стига да се спазва стриктно. Ако се замислите, това си е така, най-малкото често заради калорийния минус могат да се свалят килограми.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Буба Мара » 11 Сеп 2018, 14:56

Аз сякаш предпочитам да черпя информация от практиката, но ако имам възможност бих се допитала до диетолог, който да ми изготви режим спрямо лично моя начин на живот. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Сеп 2018, 15:56

Буба Мара написа:Аз сякаш предпочитам да черпя информация от практиката, но ако имам възможност бих се допитала до диетолог, който да ми изготви режим спрямо лично моя начин на живот. :+1:

Аз си поръчах онлайн режим от прословутия Ипократис Пападимитракос и мога да ти кажа, че отслабване щеше да има, но не можеш да си представиш какви гадости имаше, уж в бланката имаше уточение за заболявания, предпочитани храни, нтио една от предпочитаните я нямаше, а имаше такива, за които бях изрично казала, че ми влияят зле на стомаха.
АМи мерси! :screaming:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Jully » 11 Сеп 2018, 16:37

Зависи каквъ е човекът, ако е някой, който се приема за първоизточник и се прави на много важен, ами не , не бих му следвала препоръките.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Dalia » 30 Ное 2018, 22:03

rabotnata pchela написа:
Буба Мара написа:Аз сякаш предпочитам да черпя информация от практиката, но ако имам възможност бих се допитала до диетолог, който да ми изготви режим спрямо лично моя начин на живот. :+1:

Аз си поръчах онлайн режим от прословутия Ипократис Пападимитракос и мога да ти кажа, че отслабване щеше да има, но не можеш да си представиш какви гадости имаше, уж в бланката имаше уточение за заболявания, предпочитани храни, нтио една от предпочитаните я нямаше, а имаше такива, за които бях изрично казала, че ми влияят зле на стомаха.
АМи мерси! :screaming:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта