Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Malina » 14 Авг 2018, 09:47

Нали скоро диетите ще бъдат правени само от хора с необходимото образование се зачудих, на кои диети всъщност вярваме и на кои резултати се доверяваме.
В България има доста диетолози и мед. лица, които да направят диетите ни, но има и много хора, които показват своя резултат, споделят как са свалили и от там тръгва една лавина от хора, следващи режима им.
Такива има много, страшно много, помните по едно време беше нашумяла диетата на Червенкова, сега е на Узунов, кой знае чия ще е следващата...
Вие, обаче, ако имате нужда да свалите килограми, коя диета ще изберете, да потърсите мнението на диетолог, или ще се доверите и експериментирате с диета на човек, без нужното образование, но пък постигнал добър резултат?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Авг 2018, 10:30

Поръчвала съм си режим от известен диетолог, получих режим, който съм сигурна, че не беше изготвен специално за мен. Защо, ако беше изготвен за мен, щеше да включва храни, за които изрично съм казала, че ми носят неразположения? :?:
Така че, въпреки желанието за печалба, предпочитам да заложа на изпитани рецепти на хора, на които съм видяла резултатите. А и да не говорим колко много от диетолозите, които ни съветват, изглеждат болнави и отпуснати, като например Пападимитракос - как да му се довери човек?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Локумът » 14 Авг 2018, 12:58

Ако имам здравословни проблеми, бих се доверил на медицинско лице, особено и за свалянето на повече килограми. Ако ще е нещо краткосрочно, бих се пробвал и сам да се справя, следвайки диети и съвети на случайни хора, които споделят своя опит.
Но пък и има една поговорка - не питай учило, питай патило... така че винаги е друго да видиш човек насреща си преминал през това, което ти предстои.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Frac » 14 Авг 2018, 16:44

Обикновено това, което оничаме най-много - най ни вреди. Бих изпобвала няколко вида и, яко няма ефект, ще се обърна към медицинско лице.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Авг 2018, 18:30

Бих следвала най-вече себе си, това означава ли,ч е аз самат ане мога да си огранича храненето, защото нямам режим, съставен от специалист :) Бих се доверила на човек, който е преминал през същото, който има моите проблеми. Специалистите често не четат нова информация и не обновяват знанията си, което е голям минус. Докато един човек винаги се интересува, чете и развива, за да е полезен най-вече на себе си.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот fawla » 22 Авг 2018, 11:11

Първо бих си направила изследвания, после бих потърсила мнението на хора, преминали през това, което ми предстои. Виждам не един и двама диетолози, които водят ужасен начин на живот, как мога да им вярвам, че биха ми дали правилния съвет, след като те не следват своите препоръки и самите те не изглеждат здрави и добре? Да не говорим, че когато човек знае за какво става въпрос, отношението и съветите биха били много по-адекватни.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот ivan.stoqnov » 22 Авг 2018, 18:20

Аз да ви кажа честно не бих се доверил на никой. По-скоро бих си послушал собственото тяло и бих направил всичко възможно, ако искам а отслабна туй да се получи, но не с някакви изтощителни диети и не на всяка цена. Тва че даден хранителен режим действа при някой това не означава, че той е подходящ за теб и ще ти се отрази добре, дори и може да ти докара някой здравословен проблем.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот kauda » 22 Авг 2018, 18:42

ivan.stoqnov написа:Аз да ви кажа честно не бих се доверил на никой. По-скоро бих си послушал собственото тяло и бих направил всичко възможно, ако искам а отслабна туй да се получи, но не с някакви изтощителни диети и не на всяка цена. Тва че даден хранителен режим действа при някой това не означава, че той е подходящ за теб и ще ти се отрази добре, дори и може да ти докара някой здравословен проблем.

Малко хора разсъждават така. Повечето, като искат да отслабнат почват да ядат само по 1 пакетче солети на ден, почват да карат само на една салата, или пък пият само вода и кафе..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот dinkog » 23 Авг 2018, 11:54

Само от диетолог и човек, който има познания ппо храненето, по функциите на тялото, защото много диети докарват страшни дефицити.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Диета от случаен човек с резултат, или от медицинско лице ще изберете?

Мнениеот Милинка » 23 Авг 2018, 17:32

То много относително. По принцип бих избрала първо от приятел, познат, ама като знам как ги казват тези диети. "Яж само салати!" Ама никой не споменава с каква мазнима, колко грама, пък да има ли сирене, кашкавал, ейтакива нещица. Аз като му дръпна една овчарска със 300 грама мезета покрай нея... ми то по-добре да си ям пържолите, че да знам какаво съм яла :mrgreen:
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron