Съобразявате ли се с флага на морето?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот svetlozara » 17 Авг 2018, 09:13

Тази година почти всеки ден чета новини за деца и възрастни, които са се удавили по морето, признавам си, че толкова черна статистика не си спомням да е имало! Сега през дни излизат новини за опасности по морето и за удавени хора, последно две деца, едното от които все още не могат да намерят.
Мъчно ми е, че хората не се съобразяваме, че морето е опасно, това е една истинска природна стихия, въпреки че обичаме да плуваме, да се забавляваме там, да бъдем с приятели.
Но белите знаете, че стават за секунди. Често виждаме вълнения, които не позволяват децата да влизат сами, или пък червен флаг, но влизаме в морето, защото се смятаме за по-добри и по-силни.
Кажете вие, съобразявате ли се с флага на морето и бихте ли се притеснили да влезете във водата при някакви условия? какви са те?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот qwerryyy » 20 Авг 2018, 11:06

Вианги се съобразявам, много съм страхлива. Морето е голямо, не е просто вода, като на някой басейн, където няма вълнение и т.н.
Днес четох за поредната жертва по южното черноморие, мъж влезнал в морето и бил повлечен от течение. Никой не бива да пренебрегва забраните, защото освен своя живот, застрашава и живота на спасителите, които са длъжни да го извадят от морето в някой бурен и неспокоен ден.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот Локумът » 20 Авг 2018, 11:50

За тва не ходя на нашето черноморие, има често вълнение, предпочитам в Гърция, водата емного по-спокойна там. А с малки деца, дето се мислят за безсмъртни е друго да си подготвен.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот Lisica » 20 Авг 2018, 12:55

Хората са убедени, че са твърде добри, за да се съобразяват с такива щуротии, като флага на морето, пък и знаете, че на "мен тва не може да ми се случи". А и всички си мислят, че могат да плуват, че са по-силни от морето, но да не забравяме колко е голямо то и че ние сме една малка точка в него.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Авг 2018, 16:15

Аз съм си шубе, видя ли по-големи вълни и си глътвам граматиката, а видя ли предупредителен флаг, ще гов взема предвид. аз не мога да плувам, детето ми също, нмяма сила, която да ме накара да рискувам живота ни.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот Frac » 20 Авг 2018, 16:39

Да. Само децата трудно удържам - до брега на плитките вълни - колкото да си намокрят глезените. Влизане-чак след смяна на влага и пак с придружител, особено ако е бурно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот Malina » 21 Авг 2018, 10:28

Frac написа:Да. Само децата трудно удържам - до брега на плитките вълни - колкото да си намокрят глезените. Влизане-чак след смяна на влага и пак с придружител, особено ако е бурно.

С деца е трудно, те не разбират, че може да е опасно, а го приемат като предизвикателство и се забавляват с вълните. :(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот Милинка » 23 Авг 2018, 17:38

Съобразявам се със слънцето :mrgreen: По принцип не обичам да се къпя много в морето и затова гледам това да се случва само, когато е спокойно и без водорасли. Ако това ви уствойва - да, съобразявам се с флага.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот Dalia » 23 Авг 2018, 17:56

Естествено, че се съобразявам. Не ми е омръзнал живота, че да влизма на червен флаг в морето,. Даже в интерес на истината и на зелен не се правя на много смела. Аз живея близо до морето и то си ми е вечно другарче, но му нямам вяра, а и на хората които отговарят за нашата сигурност, тъй като то си е стихия. Веднъж преди доста години уж флагът си беше зелен влизам с една моя приятелка и много близо сме до брега и изаведнъж тя пропада в една яма, ама доста дълбока си беше. Добре че в туй време имаше някакви момчета покрай нас, та едното от тях успя да ѝ помогне да излезе. Давам си сметка че ако беше тя сама може иникой да не можеше да и помогне тъй като тя изведнъж потъна. Хората наоколо еда ли щяха да разберат, че има някакъв проблем. А за спасителите на брега и дума не може и да става. Така че по-внимателно с морето, хора опасно си е живо е!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Съобразявате ли се с флага на морето?

Мнениеот Lollipop » 24 Авг 2018, 10:12

Много правилно, за съжаление, дори и спасителите да искат да помогнат, не винаги е възможно, те гледат, естествено, аз ги забелязвам по морето наистина гледат хората, свирят, когато някой премине шамандурата, примерно. Но тея неща стават за секунди, точно в тоя момент може да гледа към другата страна, добре е сами да се пазим на първо време.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта