Страхувате ли да се возите на автобус?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Страхувате ли да се возите на автобус?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Авг 2018, 13:34

В България и днес е ден за траур, поредният. Поредните жертви на автобусна катастрофа през последните години, може би една от най-мащабните, като жертви.
Въпросът е, кой е виновен? Пътищата, шофьорите, превозвачите и качеството на автобусите? Кой носи вината?
Аз като пътник мога да кажа, че се страхувам, защото шофьорите карат зле, Не само в междуградските автобуси, но и в града. Спирката ми е след надолнище, шофьорът стабилно дава газ, докато слизаме, после набива рясзко спирачки. това не е изключение,м това е ежедневие. Не изпитват ли страх, за къде бързат, не знам! Надали, в тоя случай са се прибрали по-бързо ... освен,ч е се почерниха 16 семейства! :-|
Кажете, вие страхувате ли се?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Страхувате ли да се возите на автобус?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Авг 2018, 13:57

Да, страхувам се и в краен случай се качвам на автобус. Предпочитам влаковете, колкото и да са зле и да е имало трагедии с тях, това, което се случва с автобусите е много често!
Шофьорите наистина карат много зле, разчитат на огромния си опит! Понякога опита е много лош съветник.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Страхувате ли да се возите на автобус?

Мнениеот Pipilota » 28 Авг 2018, 09:54

Страхувам се и то не малко! Даже, ако зависи от мен, хич няма и да пътувам. Вземам си колата и си ходя, до където си искам. Никога не бързам, никога не си придавам вид на голямата майсторка шофьорка. Мъжът ми също не бърза излишно, тръгваме по-рано, караме внимателно.
Често сме изпадали в затруднено положение, като шофьори, заради маневрите на автобусите. Разбирам ги, че следват график, но ако трябва ще си променят часовете, защото с тоя начин на каране застрашават животи!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Страхувате ли да се возите на автобус?

Мнениеот Lollipop » 28 Авг 2018, 16:09

Страшно много! Имах приятелка, която почина в автобуса на първата катастрофа на АМ Тракия! Не се качвам в автобуси, предпочитам влак, кола, или да не ходя.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Страхувате ли да се возите на автобус?

Мнениеот Frac » 28 Авг 2018, 17:07

Пътувах миналия месец и беше ужасноо. И си казах, то затова хората тръгват със собствените си коли. Днешно време и с кола и с автобус да си няма гаранция на пътя. Свидетели сме на постоянни инциденти. Така и не си взехме поука и не се кротнахме на пътя.
Иначе имам много хубави спомени от едно време - приятни пътувания с приятели на дълги разстояния с автобус (говоря за турнета из България и чужбина).
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Страхувате ли да се возите на автобус?

Мнениеот Буба Мара » 28 Авг 2018, 17:25

Страхувам се, но когато се налага се качвам. Няма гаранция, ако стане бела какъв ще ти е късметът. За съжаление в последните години се запази лошата тенденция качването на кола или автобус да взима много жертви. Това на мен ми влияе на чувството за сигурност както в колата, така и в автобуса. Но ако трябва да се пазя от неизвестното, то няма да му излезе края.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Страхувате ли да се возите на автобус?

Мнениеот Frac » 31 Авг 2018, 17:24

Ами то гаранция няма-нито с автобус, нито с кола, нито с влак,... Но все пак, ако имаме избор, бих избрала кола, някак по удобно е. Отделно с зачестилите трагедии с автобуси, за които не се спира да се пише и говори, а може би и така трябва, за да се предприемат адекватни мерки, то страх си има и става све по-голям.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Страхувате ли да се возите на автобус?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Сеп 2018, 08:35

Качвам се само в градския транспорт и съжалявам. В автобус не обичам да се возя между градовете, много е неудобно, много е тясно, карат като луди, много е задушно и целия път изкарвам с болки в корема, с желание да повърна, с главоболие и задух. Изобщо няма никакъв комфорт. :nono:
Предпочитам с кола или влак, сядаш си, можеш да се разходиш (ако си с кола ще спреш да починеш), можеш да станеш малко, може да дишаш, ако ти е горещо и задушно ще си отвориш прозореца.
Автобусът е като кутийка на неудобството. А и като сложим инцидентите и колко са противни шофьорите и начина им на каране, то е ясно, че трябва да сме нащрек.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта