Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот Rali_hr » 03 Сеп 2018, 13:00

Като бях тийнейджърка между купоните говорихме, че перфектната дрямка е от 15 минути, за да зараедиш с енергия и да имаш сили за да продължиш купона. Някои го прилагаха, други не. Аз обаче на шум заспивам трудно, така че при мен това не помогна. :lol:
Сега обаче си позволявам понякога уикенда да спя и се събуждам изнервена, уморена, направо пияна и с махмурлук едновременно. Мързи ме, нямам енергия, и съм адаски изтощена. Вместо да съм си "изписала веждите съм си избола очите", както казва народната мъдрост.
И сега избягвам да спя на обяд, колкото и да съм мизморена, защото знам, че после ще се чувствам по-зле.
Но скоро се случи така, че взех, че спах и се събудих добре и си викам "тук има нещо"/ :lol:
Кажете, колко време трябва да спим следбед, за да имаме сили и да се чувстваме добре, а не като пребити?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот Ваня Стойчева » 03 Сеп 2018, 14:06

При мен съм забелязала, че около час и половина ми действа най-добре. По-кратко време даже не заспивам дълбоко и не може да ме освежи чак толкова.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот Буба Мара » 03 Сеп 2018, 17:04

Онзи ден установих, че едни 10 минути ми идват тъкмо за рестарт. Но много ми се спеше и през това време не съм заспала, но стигна да постоя със затворени очи и да се отпусна. След това не бях чак като репичка, но и не бях толкова вяла и отпусната :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Сеп 2018, 18:51

Рали и аз не мога да го разбера това. Уж някой път ми се спи, а съм като труп, все толкова зле, колкото, ако сутринта направя грешката да продължа съня си към 6ч (алармата е за 7ч) после съм като труп цял ден ми се спи.
А ако спя на обяд винаги с ъм като пияна, ама тотално накъркана, само че в лошо настроение. :mad:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот Lisica » 28 Сеп 2018, 10:27

То затова си има уж точно време, когато не сме в дълбока фаза на съня, около 60-тата минута, след това на 90-тата, горе долу циклите са през 30 минути. Въпросът е, как изчисляваш точно кога си заспал. :mrgreen:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот Mon_ton » 15 Окт 2018, 15:54

На мен дрямката никога не ми стига, обичам да спя, а и покрай детето сякаш нямам време за това занимание и ми е още по-трудно да издържа будна.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот Frac » 15 Окт 2018, 16:14

За мен няма такова нещо дрямка - или лягам и се наспивам, или въобще не лягам. Такива 15 минути... дори не мога да заспя за това време. Чудно ми е как някои хора успяват да презаредят. Майка ми и сестра ми го умеят, но и на тях много им се чудя. Аз май съм от друго тесто :mrgreen:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот Mon_ton » 15 Окт 2018, 16:25

Frac написа:За мен няма такова нещо дрямка - или лягам и се наспивам, или въобще не лягам. Такива 15 минути... дори не мога да заспя за това време. Чудно ми е как някои хора успяват да презаредят. Майка ми и сестра ми го умеят, но и на тях много им се чудя. Аз май съм от друго тесто :mrgreen:

Мисля, че има някаква техниак в дрямкат,а не си ли виждала бабите как дремват пред кабинета на лекаря! :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот Frac » 17 Окт 2018, 08:18

Виждала съм, и личен пример вкъщи имам, но не мога да го разбера. За мен това не е почивка и не мога да презаредя за 15 мин. То нито успявам да се унеса, нито съм будна-всчико чуваш и после се чувстваш по-изтощен, поне аз. Поздравления за тези, които могат.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Колко минути са ни нужни за добра дрямка?

Мнениеот Krum » 17 Окт 2018, 09:45

Просто се изключваш за това време, дори и да не си заспал напълно, когато умората те налегне, успяваш буквално да презаредиш, дори и чувайки околните. Дрямката не е дълбок сън.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта