Заличаване на белези

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Заличаване на белези

Мнениеот paterica » 09 Дек 2011, 16:53

Истината е, че нямам доверие на мехлемите против белези, а имам няколко следи от акне, които страшно ме дразнят. Иска ми се да ги отстраня с естествени средства - някакви масла или отвари. За момента пробвам с маска от мед и лимон. Определено са избледнели, но ще се радвам всеки да сподели изпитани домашни рецепти за премахване на белези.
Аватар
paterica
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Дек 2011, 16:47

Re: Заличаване на белези

Мнениеот зозо » 09 Дек 2011, 17:01

Изсушени листа от невен с мед. Чувала съм от баба ми,че много помага. Пробвай! Иначе аз на твое място бих се доверила на някой крем от аптеката...просто ще е по-ефективно и със сигурен резултат. ;)
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Заличаване на белези

Мнениеот paterica » 09 Дек 2011, 17:03

Препоръчай ми тогава крем със СИГУРЕН резултат :)
Аватар
paterica
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Дек 2011, 16:47

Re: Заличаване на белези

Мнениеот Ariana » 11 Дек 2011, 10:38

paterica написа:Препоръчай ми тогава крем със СИГУРЕН резултат :)


Аз също мога да препоръчам крема, който наистина действа - SODERMIX. Преди време го полазвах и наистина ми помогна. Опитай!
Мога да ти препоръчам и една смес, която съм използвала. Цвят от бъз, масло от лайка и розова вода. Смесваш ги и си правиш компреси, по два пъти на ден . Помага, ама действа по бавно и трябва много постоянство.
Понякога намираме другите в този мрак, а понякога ги губим в него.
Аватар
Ariana
 
Мнения: 35
Регистриран на: 11 Дек 2011, 10:01

Re: Заличаване на белези

Мнениеот Изабел » 11 Дек 2011, 15:15

Имах няколко разширени капиляра на едната буза,не че беше болка за умиране,но нали вече има лазери и прочие техника та реших да коригирам този дефект но за съжаление така ме" оправиха" че дълго време ще се наложи да ходя с дебел слой фон дьо тен.За сега се мажа с Контрактубекс защото цената е прилична,най-доброто ми се струва Зерадерм но е около 60лв.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Заличаване на белези

Мнениеот CinemaFreak » 03 Юли 2018, 16:46

Според мен, не става с кремове, а има специални процедури при лекари-дерматолози.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Заличаване на белези

Мнениеот Frac » 03 Юли 2018, 16:55

Според мен белезите се повлияват добре, ако са пресни. С лимон не мисля че е добра идея, защотот той избелва. Използвала съм сребърна вода и крем от мас и невен, ноо резултатът идва бавно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Заличаване на белези

Мнениеот Kaya » 08 Авг 2018, 15:25

Дълбоките белези нямат прикриване с разни кремчета и подобни неща, всичко може да се повлияе, ако е още прясно, но повечето белези, които искаме да прикрием вечно са по лицето и на място, на което може да е опасно да се мажем с крем.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Заличаване на белези

Мнениеот Frac » 08 Авг 2018, 17:27

Чувала съм, че с дермаролер и подходящ крем има резултати, но чество казано не съм пробвала, струва ми се болезненео.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта