С обяд на училище - полезна тема

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

С обяд на училище - полезна тема

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Сеп 2018, 15:22

Училището стартира след седмица и по-лудите майки май вече мислим какво да правим с предстоящата учебна година.
За мен темата за храненето в училище е много важна, защото държа синът ми да се храни добре, въпреки че е цял ден извън дома. Тази година предстои ремонт в училище и няма да имат стол, което означава, че трябва да осигурявам закуска, обяд и следобедна закуска.
Много от съучениците носят за закуска баничка от лафката, ядат на стола (сега вече няма да имаме тази опция, не знам какво ще се яде), след което следобед ядат зрънчо или кубети. За сина ми това хранене абсурд да се превърне в ежедневие, или поне не, щом зависи от мен. :twisted:
Затова ми се прииска да създам тема, в която може да си даваме различни съвети за обяда в училище, в какви кутии, в какви термоси, какво да сложим, как се възприема това от околните деца. :+1:
Искрено се надявам темата да бъде активна и всички да споделите опита си и да съберем идеи за различни и разнообразни кутии за хранене за нашите деца, така че да не мрънкаме после, че се хранят вредно, защото понякога това зависи от нас самите. :cheerleadersmileygirl:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С обяд на училище - полезна тема

Мнениеот Lollipop » 11 Сеп 2018, 09:24

Много хубава тема, за щастие, вече не приготвям кутии, или поне засега, като тръгне и малкото на училище, пак ще почна да стягам храната, а каката вече е голяма и не може да се храни така от кутия. :lol:
Мога да ти споделя моя опит с купуването на кутии.
Бях си взела 1 термос, който е по-шурок и не пропуска, там сипвах обикновено по-течните манджи, които гледах да са рядкост, но и спагети и макарони влизаха идеално. :!: Ето от този тип:
контейнер-за-храна-от-неръждаема-стомана-350-мл-nuvita.jpg
контейнер-за-храна-от-неръждаема-стомана-350-мл-nuvita.jpg (6.16 KiB) Прегледано 833 пъти

Отделно, няколко кутии с разделители използвахме, но каквото и да правиш в нужно да събираш по една кутия за всяко хранене, иначе се почва едно ровене по разделенията, защото следващото хранене се струва по-апетитно, основното за обяд пък става на нищо до следобед, затова е най-най-добре да избираш отделни кутии. Пък ако убедиш детето да ползва чанта за храна най-добре, да не се търкалят тея неща из раниците.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С обяд на училище - полезна тема

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Сеп 2018, 10:47

И аз съм ползвала подобен термос, от Джъмбо пък си взех такива буркани, които си ходят с лъжичка и са идеални за овесени ядки например.
Прикачени файлове
5a7ac56d77dd8.jpg
5a7ac56d77dd8.jpg (18.64 KiB) Прегледано 824 пъти
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: С обяд на училище - полезна тема

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Сеп 2018, 15:59

Благодаря ви! :) наиситна много полезна тема, много ми харесват различните кутии и бурканчета.
А интересувате ли се от безвредни материали и какво избирате? Има една фирма gush, които имат много хубави кутии и термоси, макар че имам съмнения, дали не се прекупуват, защото не съм останала с инфото да казват от къде и как се произвеждат. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С обяд на училище - полезна тема

Мнениеот kalinka-kuku » 11 Сеп 2018, 19:44

Много се радвам на майките, които имат желание да приготвят вкусна храна на децата си, защото само виждам дебели деца, а родителите им нехаят и изобщо не се интересуват от вида им. Сякаш да си малък и дебел не е проблем.
Интересно ми е децата ви как го приемат?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: С обяд на училище - полезна тема

Мнениеот Rali_hr » 12 Сеп 2018, 09:31

Ако са почнали от 1 клас да си носят храна, децата го приемат нормално, но е много важно кутията им да изглежда вкусна, привлекателна, да не отблъсква, а да подбужда апетита и на другите деца и да им бъде интересно. Иначе рискувате да се почнат подигравки и детето да откаже да се храни.

Кутиите и термосите, които са показани са супер, аз много държа да не са пластмасови, защото се омазняват и се поддържат трудно. Ето на тези съм фен: https://www.aliexpress.com/store/produc ... autifyAB=0
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: С обяд на училище - полезна тема

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Сеп 2018, 16:19

Рали и на мен ми харесват тези, доста ги мисля и май ще се решавам да поръчам. Обаче имам проблем с протичането на кутиите, често храната омазнява околните неща, а той не носи странична чанта за храна, в която нещата биха си били наред. :-|
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С обяд на училище - полезна тема

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Окт 2018, 13:49

Добре е, че се ориентирате към естествените материали, пластмасата едно, че е вредна, ами се и поддържа и мие много трудно, винаги сотава мазна.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта