Хранене в съответствие с лунния календар

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот Bambinita » 10 Сеп 2018, 15:59

Момичета, здравейте! Исках да ви попитам следното. Чували ли сте за хранене в съответствие с лунния календар и какво ви е мнението за него? Основната идея е, че в различните лунни фази тялото има различни възможности за детокс и трябва да избираме храните в съответствие с това.
Bambinita
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Сеп 2018, 23:42

Re: Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот Bambinita » 10 Сеп 2018, 16:01

Ето тук може да видите повече информация https://www.khoroskop.com/khranene-v-so ... a-kalendar Кажете ми, какво ви е мнението за това, дали някой е пробвал такова хранене?
Bambinita
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Сеп 2018, 23:42

Re: Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Сеп 2018, 16:02

Не! а уж се интересувам от всички диети, само че тази не я бях чувала.
Нямаш предвид гладуването по време на различните фази на луната, когато , някои ядат примерно само плодове и сокове, а други карат само на вода, нали? Разкажи повече :)
(п.п. Мисля си, че модератор ще премести темата в раздел диети :))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот ivan.stoqnov » 10 Сеп 2018, 18:13

О, да в кажа момичета жена ми е маниачка на тая тема. И мен ме кара да ги спазвам тия работи, ама аз обичам да си похапвам, а и не мога да си представя как няма да ям нищо цели 3 дни ,когато е туй пущина пълнолунието. Тя казва, че много е отслабнала преди години като е спазвала стриктно тази диета, а сега вече я прави по-скоро като навик и не на всички фази и не толкова стриктно. И аз да ви кажа си мисля, че жените и луната са в тясна връзка и затуй я разбирам. Пробвайте я, аз вярвам безрезервно на жена ми и щом тя казва, че е добро нещо, значи е така. Пък и не мисля, че може с нещо да ви навреди, ако погладувате ден - 2.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот Bambinita » 10 Сеп 2018, 23:28

Иван Стоянов, хаха това за тясната връзка нежду жените и луната ми хареса)) Има даже една подобна турска поговорка)
Bambinita
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Сеп 2018, 23:42

Re: Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот Bambinita » 10 Сеп 2018, 23:34

rabotnata pchela написа:Не! а уж се интересувам от всички диети, само че тази не я бях чувала.
Нямаш предвид гладуването по време на различните фази на луната, когато , някои ядат примерно само плодове и сокове, а други карат само на вода, нали? Разкажи повече :)
(п.п. Мисля си, че модератор ще премести темата в раздел диети :))


Оо не, аз не съм привърженик на радикалните диети и глад) В тази статия не са посочени такива крайности. Просто там пише, че в някои стадии на лунния цикъл, е по-добре да ядем здравословни храни, в други можем и да се поотпуснем малко и т.н. Интересно ми е дали са така свързани нещата)
Bambinita
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Сеп 2018, 23:42

Re: Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот Lollipop » 11 Сеп 2018, 09:27

Прочетох отгоре отгоре, но изобщо не вярвам това хранене да даде резултат, ако като се отпуснеш компенсираш всичко. Пък и ад не говорим колко е сложно да следиш на къв кеф е луната, че да знаеш какво да ядеш. :) много неефикасна ми се струва тая диета, може да я спазиш 2 седмици и да ти писне да се чудиш какво точно да ядеш.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот Dalia » 30 Ное 2018, 21:54

Аз от години спазвам тази диета, ако може да се нарече така де, но на половина. Само по време на пълнолунието за 24 ч минавам само на течности. Не знам има ли ефект за кг. Но определено след нея се чувствам много заредена с енергия. Пробвайте я вищо не губите, само може да спечелите.Последното пълнолуние за тази година е на 22.12 , идеално е точно преди голямото ядене по Коледа.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот Кети cat » 03 Дек 2018, 12:53

Отслабвала съм много по този начин, затова препоръчвам. Нито е сложно, нито е свързано с харчене на много пари. А и още си задържам килограмите.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Хранене в съответствие с лунния календар

Мнениеот _Лилия_ » 03 Дек 2018, 14:42

Абсурд е да оцелея само на вода и чай. Ако ще и за кратко. Както съм с ниско кръвно, ще тупна нейде по улиците...
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта