Стресира ли ви намаляването на семейния доход?

Re: Стресира ли ви намаляването на семейния доход?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Окт 2018, 18:48

Толкова съм свикнала, че като се видя с пари и мие странно, ама то все ще излезе нещо, я малко повече пари и сме решили да отидем на почивка. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Стресира ли ви намаляването на семейния доход?

Мнениеот Дороти » 30 Окт 2018, 11:41

Стресира ме и още как. Кой обича да се стиска, ако преди това е живял по- ...фриволно. Да, ще се адаптира човек, но това не означава че не се чувства подтиснат, поне първоначално. Особено ако има и деца в семейството, става малко по-сложно да натъкмиш бюджета.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Стресира ли ви намаляването на семейния доход?

Мнениеот Mon_ton » 30 Окт 2018, 11:42

Човек може да се приспособява, даже и неусетно може да се случи, ако разликата не е огромна. Мен не ме притеснява толкова, ако поне единия работи и сме здрави, за другото можем малко да свием разходите. А жената трябва да върти домакинството и бюджета, всяка трябва да може да го направи така, че да не се виждат липсите на масата ни.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Стресира ли ви намаляването на семейния доход?

Мнениеот sky_100 » 30 Окт 2018, 16:22

Наложила съм си да не се вживявам в това. Преди се ядосвахме с мъжа ми, но полза никаква. Докато сме здрави, всичко е ок. Опитваме се да гледаме на такива периоди откъм забавната страна. Не е лесно, но е въпрос на автотренинг.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Стресира ли ви намаляването на семейния доход?

Мнениеот Ая123 » 26 Мар 2019, 11:30

Стресира ме, разбира се! Като почнеш да се чудиш дали да си купиш евтините или скъпите обувки, а до скоро си бил наясно, че скъпата обувка е разумния избор, си е направо неприятно. Кой ли би се чувствал спокоен, ако трябва да затегне колана :???:
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Стресира ли ви намаляването на семейния доход?

Мнениеот Innerlane » 26 Мар 2019, 14:11

Ако съм сама, бих могла да си карам супер тънко без проблем. Но с малко дете в домакинство, постоянно треперя кога ще ми звъннат от яслата, че пак се е разболяла. Това са сериозни неочаквани разходи, а рецепта на стойност под 50-60 лева педиатърката не ми е изписвала никога :mrgreen: Така че да, парите имат огромно значение и орязването на дохода е стрес. Затова се трепя с ново висше на тия години - за да спя една идея по-спокойно в бъдеще.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Стресира ли ви намаляването на семейния доход?

Мнениеот София » 01 Апр 2019, 10:03

Ооо, и ние като си живяхме двамцата, без дете, беше "шапка на тояга". Каквото изкарахме, харчехме си го на воля.
Сега не е така, нормално, като има и дете в семейството.
А за намаляването на семейния бюджет - да, стресира ни. Сякаш мъжа ми повече, отколкото мен.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Стресира ли ви намаляването на семейния доход?

Мнениеот Viki Borisova » 05 Апр 2019, 15:51

Как да не ме стресира? Парите все не стигат, но търкам билетчета и се надявам някой ден да спечеля!
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron