Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Stark » 19 Сеп 2018, 14:01

Rali_hr написа:Да, бе, както има някои болници, в които, като кръводаряват хората им плащат там 40-50лв. знаете ли колко хора познавах - млади, които се възползваха от това, като допълнителен доход, така че, какво си мислите, че само най-умните ходят да даряват, особено, ако дават пари насреща. :lol:

:+1: Това са кръвта и аз съм го чувала. :-| За съжаление е някаква практика, колкото и да е абсурдно, а вие за единматериал от мъжа, дето се чуди само де да го разпръсне си викате, че е от морални типове. :lol:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот tinkerbell » 19 Сеп 2018, 15:19

Няма нищо лошо в това, че им плащат. Между другото доста студенти се издържат по този начин.
annamaria е права, не може куцо и сакато да стане донор. Прави се доста подробен подбор на кандидатите във всяко едно отношение. Сега, ако ако искаш мургаво дете от малцинствата, сигурно щюе ти намерят и такъв донор.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Rali_hr » 19 Сеп 2018, 15:21

Правят ти изследване дали си здрав, никой не гледа да си, цитирам "разумни мъже с интелект и мисъл какво правят."
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот tinkerbell » 19 Сеп 2018, 15:35

Rali_hr написа:Правят ти изследване дали си здрав, никой не гледа да си, цитирам "разумни мъже с интелект и мисъл какво правят."

Напротив, когато избираш донор има описание за образование, интереси, външен вид и т.н.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Буба Мара » 19 Сеп 2018, 17:15

Мда, като гледам има хора тука, които ме бият по розовите очила :lol: Не мисля,че е чак толкова фатално на донорите да им се плаща, според мен дори е желателно да им се плаща. И да, във всеки сайт към някое лечебно заведение занимаващо се с пациенти с репродуктивни проблеми има описани изискванията за да дариш сперма. Дори някъде четох, че е напълно в реда на нещата да си избереш донора - очи, ръст, телосложение, цвят на косата и тн., което е прекрасно.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот tinkerbell » 19 Сеп 2018, 17:18

Буба Мара написа:Мда, като гледам има хора тука, които ме бият по розовите очила :lol: Не мисля,че е чак толкова фатално на донорите да им се плаща, според мен дори е желателно да им се плаща. И да, във всеки сайт към някое лечебно заведение занимаващо се с пациенти с репродуктивни проблеми има описани изискванията за да дариш сперма. Дори някъде четох, че е напълно в реда на нещата да си избереш донора - очи, ръст, телосложение, цвят на косата и тн., което е прекрасно.

Ние не виждаме нищо лошо, но закона не го позволява. За съжаление плащането не е регламентирано и става под други форми.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Буба Мара » 19 Сеп 2018, 17:19

tinkerbell написа:
Rali_hr написа:Правят ти изследване дали си здрав, никой не гледа да си, цитирам "разумни мъже с интелект и мисъл какво правят."

Напротив, когато избираш донор има описание за образование, интереси, външен вид и т.н.

това няма много общо с изискванията за разумни мъже, с интелект, че и с мисъл :mrgreen:
Ето на примависта изисквания:
Да сте на възраст между 18 и 38 години.
Да имате нормални спермални показатели според действащите нормативни критерии.
Да не страдате от наследствени или хронични заболявания.
Да не сте поставени под запрещение.
Да сте физически и психически здрави.
Някой ако има мерак - да дари :) Не е болка за умирачка :mrgreen:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Сеп 2018, 17:27

tinkerbell написа:
Rali_hr написа:Правят ти изследване дали си здрав, никой не гледа да си, цитирам "разумни мъже с интелект и мисъл какво правят."

Напротив, когато избираш донор има описание за образование, интереси, външен вид и т.н.

Искаш да кажеш, че човек без висше образование, с интереси да ходи на риба, няма право да дари сперма ли? :D
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот tinkerbell » 19 Сеп 2018, 17:28

Буба Мара написа:
tinkerbell написа:
Rali_hr написа:Правят ти изследване дали си здрав, никой не гледа да си, цитирам "разумни мъже с интелект и мисъл какво правят."

Напротив, когато избираш донор има описание за образование, интереси, външен вид и т.н.

това няма много общо с изискванията за разумни мъже, с интелект, че и с мисъл :mrgreen:
Ето на примависта изисквания:
Да сте на възраст между 18 и 38 години.
Да имате нормални спермални показатели според действащите нормативни критерии.
Да не страдате от наследствени или хронични заболявания.
Да не сте поставени под запрещение.
Да сте физически и психически здрави.
Някой ако има мерак - да дари :) Не е болка за умирачка :mrgreen:


За мъжете направо си е удоволствие да дарят :)

Изброените неща не са всички показатели. Казвали са ми, че даже може да избираш и донора дали има артистични заложби или има влечение към науката.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот tinkerbell » 19 Сеп 2018, 17:31

marsu написа:
tinkerbell написа:
Rali_hr написа:Правят ти изследване дали си здрав, никой не гледа да си, цитирам "разумни мъже с интелект и мисъл какво правят."

Напротив, когато избираш донор има описание за образование, интереси, външен вид и т.н.

Искаш да кажеш, че човек без висше образование, с интереси да ходи на риба, няма право да дари сперма ли? :D


Искам да кажа, че ако тръгнеш да търсиш донор ще можеш да избереш какви да са интересите на донора.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта