Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Сеп 2018, 17:36

Едно е да си търсиш донор, друго е да дариш ;)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Lollipop » 20 Сеп 2018, 10:04

Студентите, които се издържат по тоя начин, да не да се вундеркинди,изобщо не е така. Малко са успелите мъже, които ще тръгнат да даряват, повечето го правят за пари, тея които търсят по тоя начин пари, вие преценете колко са готини хора. Все пак обаче, генетичния материал си е важен, пък ако ще и от тотална пиявица да е.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 20 Сеп 2018, 11:44

Бас мога да хвана, че болшинството от мъжете даже и не знаят, че могат да станат донори на сперма. Бас хващам, че и елитните клиники, които развиват тази дейност на сто процента подбират материала... Не можете да ме убедите че това е средство, чрез което може да си припечелва.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Lisandra » 20 Сеп 2018, 17:18

При всички положения правят някакъв подбор, защото я си представете, че искаш синеоко дете с руси къдрици, пък то се окаже мляко с какао, или обратното.
За мен обаче най-важно е здравословното състояние на донора и някой знае ли то как се определя?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Pacienti » 21 Сеп 2018, 16:38

Буба Мара написа:Мда, като гледам има хора тука, които ме бият по розовите очила :lol: Не мисля,че е чак толкова фатално на донорите да им се плаща, според мен дори е желателно да им се плаща. И да, във всеки сайт към някое лечебно заведение занимаващо се с пациенти с репродуктивни проблеми има описани изискванията за да дариш сперма. Дори някъде четох, че е напълно в реда на нещата да си избереш донора - очи, ръст, телосложение, цвят на косата и тн., което е прекрасно.

Може и да не съм права, но имам усещането, че поста ти е насочен към мен. Доколкото знам никъде по света за донорство не се плаща. Ако се плащаше, само богатите щяха да имат достъп до качествено здравеопазване.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 25 Сеп 2018, 14:26

Lisandra написа:При всички положения правят някакъв подбор, защото я си представете, че искаш синеоко дете с руси къдрици, пък то се окаже мляко с какао, или обратното.
За мен обаче най-важно е здравословното състояние на донора и някой знае ли то как се определя?


Ха-ха мляко с какао... Дано не звучи обидно, ама си е така. Да ходиш да дариш един път, два пъти, но едва ли това е дейност, с която да си изкарваш хляба. Аз наистина продължавам да вярвам, че това се прави от сравнително интелигентни мъже, които осъзнават какво правят.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Dipsy » 25 Сеп 2018, 16:19

Pacienti написа:
Буба Мара написа:Мда, като гледам има хора тука, които ме бият по розовите очила :lol: Не мисля,че е чак толкова фатално на донорите да им се плаща, според мен дори е желателно да им се плаща. И да, във всеки сайт към някое лечебно заведение занимаващо се с пациенти с репродуктивни проблеми има описани изискванията за да дариш сперма. Дори някъде четох, че е напълно в реда на нещата да си избереш донора - очи, ръст, телосложение, цвят на косата и тн., което е прекрасно.

Може и да не съм права, но имам усещането, че поста ти е насочен към мен. Доколкото знам никъде по света за донорство не се плаща. Ако се плащаше, само богатите щяха да имат достъп до качествено здравеопазване.

А не е ли така?! и малко инфо - прочетох го мимоходом дет се вика и ми попадна за Франция например - https://www.vesti.bg/novini/bylgariia-e ... nti-858582
Слава богу за сега минавам за здрава щото с тея пробити джобове не се виждам с достъп до качествено здравеопазване.
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Pipilota » 25 Сеп 2018, 16:25

Ама как ще е безплатно да си имаш дете бе?! Не мисля, че е така, все е скъпо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Pacienti » 26 Сеп 2018, 17:37

Dipsy написа:
Pacienti написа:
Буба Мара написа:Мда, като гледам има хора тука, които ме бият по розовите очила :lol: Не мисля,че е чак толкова фатално на донорите да им се плаща, според мен дори е желателно да им се плаща. И да, във всеки сайт към някое лечебно заведение занимаващо се с пациенти с репродуктивни проблеми има описани изискванията за да дариш сперма. Дори някъде четох, че е напълно в реда на нещата да си избереш донора - очи, ръст, телосложение, цвят на косата и тн., което е прекрасно.

Може и да не съм права, но имам усещането, че поста ти е насочен към мен. Доколкото знам никъде по света за донорство не се плаща. Ако се плащаше, само богатите щяха да имат достъп до качествено здравеопазване.

А не е ли така?! и малко инфо - прочетох го мимоходом дет се вика и ми попадна за Франция например - https://www.vesti.bg/novini/bylgariia-e ... nti-858582
Слава богу за сега минавам за здрава щото с тея пробити джобове не се виждам с достъп до качествено здравеопазване.

Статията, която използваш е от 2006 г. Говоря за донорството по принцип, че е безвъзмездно, не само за семенната течност.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот ivan.stoqnov » 26 Сеп 2018, 18:09

аз с удоволствие бих дарил сперма, сега не се хващайте за думата удоволствие де :lol: Безвъзмездно дори, тъй като много двойки с репродуктивни проблеми се нуждаят от помощ и мисля, че такива дарителски акции трябва да ги има, няма нищо срамно в това . Аз приемам това просто като някаква течност необходима за възпроизводство на рода. А сега кой с какви подбуди тръгва и как очаква да му се заплати туй е друг въпрос.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта