Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот kikimoraa » 27 Сеп 2018, 10:25

Няма лошо да се дарява, при мъжете пък даже е и лесно и с удоволствие. При жените е по-сложна процедурата, което създава вече някои повече проблеми, чисто психологически да се настроиш за това.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 27 Сеп 2018, 12:05

Определено при жените е по-сложно да доставят яйцеклетки за донорство. При мъжете от физиологична гледна точка е далеч по-лесно. Но като акт и психологическа настройка може би и за двете страни е трудно. Може би мъжете решават по-бързо, но при жените наистина си трябва по-голяма настройка.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот tinkerbell » 27 Сеп 2018, 17:13

ivan.stoqnov написа:аз с удоволствие бих дарил сперма, сега не се хващайте за думата удоволствие де :lol: Безвъзмездно дори, тъй като много двойки с репродуктивни проблеми се нуждаят от помощ и мисля, че такива дарителски акции трябва да ги има, няма нищо срамно в това . Аз приемам това просто като някаква течност необходима за възпроизводство на рода. А сега кой с какви подбуди тръгва и как очаква да му се заплати туй е друг въпрос.


Еми, дари, какво чакаш. Също съм на мнение, че няма нищо срамно, напротив даже е благородно. Не си го представям като акция, все пак се иска интимност за целта.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Сеп 2018, 17:23

мъжете невинаги примат материала си като бебе, така де, те си го разпръскват навсякъде цял живот :lol: Докато при жените е особен начин на вземане.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Lisandra » 28 Сеп 2018, 15:49

kikimoraa написа:Няма лошо да се дарява, при мъжете пък даже е и лесно и с удоволствие. При жените е по-сложна процедурата, което създава вече някои повече проблеми, чисто психологически да се настроиш за това.

Така е, жените трябва да минат през стимулация, макар и лека, през цялото време трябва да ги следят, при нас е по-сложно. От друга страна за много двойки само това е шанса за дете, чрез донорска програма.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 28 Сеп 2018, 15:51

Затова казах, че жените сякаш повечко са в състояние да осъзнаят същността на това да дариш яйцеклетка, защото от това не просто ще стане бебе, а ще осъзнават че е част от тях.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот ivan.stoqnov » 28 Сеп 2018, 17:07

annamaria написа:Определено при жените е по-сложно да доставят яйцеклетки за донорство. При мъжете от физиологична гледна точка е далеч по-лесно. Но като акт и психологическа настройка може би и за двете страни е трудно. Може би мъжете решават по-бързо, но при жените наистина си трябва по-голяма настройка.

:goodpost:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 01 Окт 2018, 14:38

Благодаря за подкрепата. Ти като мъж явно си успял да разбереш замисъла ми, защото при жените наистина си трябва повечко настройка, все пак те може би отделят повечко време за размисъл върху това, че дарявайки яйцеклетка фактически осъзнават, че това реално е едно дете, което излиза от тях. Макар че преди да стане такова, си трябва и още една хромозома.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Буба Мара » 01 Окт 2018, 15:25

[/quote]
Статията, която използваш е от 2006 г. Говоря за донорството по принцип, че е безвъзмездно, не само за семенната течност.[/quote]
Специално за България - да, наистина не се заплаща. Могат да ти поемат разходите свързани с идване до клиниката например, но самото донорство не се заплаща.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Венцислав Маринов » 01 Окт 2018, 16:05

Преди време дарих сперма. Напълно безвъзмездно. Това за мен е почти като кръводаряването. Персоналът в болничното заведение беше много компетентен и любезен. И готов да съдейства (естествено в професионален смисъл). Не е толкова страшно или срамно, дори е хохвално. Никой не ме е гледал странно заради това, което реших да направя. Но има много мои приятели, които емоционално не са узрели за такъв акт. Културата и информацията са много малко в България. Все още.
Само жената може за малко да спре времето.
Аватар
Венцислав Маринов
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Апр 2018, 14:22

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта