Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Lisandra » 15 Окт 2018, 17:33

Gorica23 написа:Като тепърва сблъскваща се с този проблем, за мен си е милостив акт. Резултатите от спермограмата на моя човек меко казано не са добри и ако искаме деца, може да се наложи да се прибегне до донорски материал.

E, кога се стигна до спермограма? Нали сега почвахте с опитите? Има добавки, които повишават качеството на бойците. Консултирахте ли се вече с лекар?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Pacienti » 16 Окт 2018, 16:56

Gorica23 написа:Като тепърва сблъскваща се с този проблем, за мен си е милостив акт. Резултатите от спермограмата на моя човек меко казано не са добри и ако искаме деца, може да се наложи да се прибегне до донорски материал.

Неприятно, но не се подтискайте. Има различни варианти, зависи каква е диагнозата му.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 16 Окт 2018, 17:16

Gorica, хубаво е човек да знае всички възможни решения на даден проблем, но не прибързвай толкова с донорството на сперма. Трябва си консултация със специалист, защото в повечето случаи при правилно лечение, спермограмата значително се подобрява.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот kalinka-kuku » 16 Окт 2018, 18:18

Така е, има нужда от лечение и ще се подобри положението.Интерсно ми е защо решихте да првите изследване, след като казваш, "ако искаме деца", не сте ли решени?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 17 Окт 2018, 14:53

Нали Gorica обясняваше, че приятелят и се дърпаше нещо. Дърпа се дърпа се, ама ей го на- човекът има проблем. Не че няма да се оправи- защото в повечето случаи тези неща се оправят. Едно спермограма не е болка за умиране, освен ако бойците не са съвсем издъхнали.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Tinki » 18 Окт 2018, 15:00

annamaria, малко грубо се изразяваш. Но говорейки по темата имате ли представа дали колко време могат да се съхраняват яйцеклетките/сперматозоидите?
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Lisandra » 18 Окт 2018, 17:37

annamaria, истинските бойци никога не умират. Виж, Силвестър Сталоун прави 5 или 6-та епизод на Рамбо.

Като оставим шегата настрана, мисля, че може да се съхраняват дълго. Обаче проблема е при размразяването, не всички оцеляват, ако нямаш добра апаратура.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 19 Окт 2018, 15:23

Lisandra написа:annamaria, истинските бойци никога не умират. Виж, Силвестър Сталоун прави 5 или 6-та епизод на Рамбо.

Като оставим шегата настрана, мисля, че може да се съхраняват дълго. Обаче проблема е при размразяването, не всички оцеляват, ако нямаш добра апаратура.


Значи правилно съм се ориентирала в издръжливостта на сперматозоидите след като се замразяват. Явно всичко това зависи от апаратурата. Колко пъти можеш да дариш?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Lisandra » 23 Окт 2018, 17:39

annamaria написа:
Lisandra написа:annamaria, истинските бойци никога не умират. Виж, Силвестър Сталоун прави 5 или 6-та епизод на Рамбо.

Като оставим шегата настрана, мисля, че може да се съхраняват дълго. Обаче проблема е при размразяването, не всички оцеляват, ако нямаш добра апаратура.


Значи правилно съм се ориентирала в издръжливостта на сперматозоидите след като се замразяват. Явно всичко това зависи от апаратурата. Колко пъти можеш да дариш?

При мъжете няма ограничение. При жените има условия. Доколкото си спомням трябва да имаш поне едно живо родено дете и има горна граница на възрастта.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот skyfly » 24 Окт 2018, 09:26

Едно дете и 35 години, като възрастта до скоро е била 32 мисля.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта