Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот nefertiti » 24 Окт 2018, 17:41

skyfly написа:Едно дете и 35 години, като възрастта до скоро е била 32 мисля.

Сигурно и при мъжете има ограничение на възрастта. И при тях с времето пада качеството на "бойците".
Към Горица имам съвет, да подходи човешки и да го попдкрепя, защото никой не е застрахован.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Окт 2018, 18:27

Аз пък скоро четох, че при мъжете няма ограничения, може обаче да не помня правилно, все пак над 40 години качеството на материала спада.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 25 Окт 2018, 10:14

Бях казала вече, че при мъжете, ако бойците са добри и на 70 могат да правят деца. Въпросът е защо напоследък толкова млади двойки се сблъскват с репродуктивни проблеми. Не ви ли прави впечатление това? Не знам поради какви причини този проблем е станал толкова осезаем. Дали по социални или чисто природни причини, факт е че все повече двойки се борят за бебе. Може би и възрастта при жената оказва влияние, защото масово се създават семейства след 30 годишна възраст, но биологичният часовник отдавна е започнал да трака. Не случайно говорим за фертилна възраст. Впуснах се в подробности, но така или иначе за мен донорството е един от възможните начини двойката да се сдобие с дете и сигурно доста биха го предпочели вместо осиновяването. Дано това придобие по-широки мащаби и други болници като Свети Лазар да започнат да развиват тази програма.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Tinki » 25 Окт 2018, 16:36

И на мен ми прави впечатление, но не се бях замислял толкова задълбочено. То затова в страната ни се оформя демографска криза- от една страна двойките късно се женят, от друга после се сблъскват с репродуктивни проблеми. Медицината се е развила доста и успява да им помогне и е добре, че има алтернативни начини са справяне с проблемите- много двойки успяват да съхранят семейството си след като са наясно, че ще трябва да се борят, за да имат дете било то чрез ин витро със собствен генетичен материал, или чрез донорство на сперматозоид или яйцеклетка.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Lisandra » 25 Окт 2018, 17:17

Май в световен план има такъв проблем. От една страна жените искат да се реализират в професията и по-късно се решават на дете. От друга доста млади хора имат репродуктивни проблеми, та проблема не е само до възрастта.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот nefertiti » 26 Окт 2018, 16:36

rabotnata pchela написа:Аз пък скоро четох, че при мъжете няма ограничения, може обаче да не помня правилно, все пак над 40 години качеството на материала спада.

Пак мъжете са облагодетелствани, да му се невиди! А жените как могат да станат донори, имам предвид как се взима материал от тях?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Innerlane » 26 Окт 2018, 17:20

nefertiti написа:
rabotnata pchela написа:Аз пък скоро четох, че при мъжете няма ограничения, може обаче да не помня правилно, все пак над 40 години качеството на материала спада.

Пак мъжете са облагодетелствани, да му се невиди! А жените как могат да станат донори, имам предвид как се взима материал от тях?

Прави се инжекционна хормонална стимулация, после годните яйцеклетки ги вади лекар-специалист в съотвената болница. Но това е най-накрая, преди това има много изисквания - за възраст, свидетелство че е психично здрава, че има поне едно живородено дете, генетични изследвания, кръвни изследвания и т.н. Ако е омъжена, съпругът попълва декларация, че знае и е съгласен. Има болници, в които плащат над две хиляди на дарителката, доколкото знам, а други поемат само основни разходи. При мъжете дарителството на сперма се заплаща далеч по-ниско.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Lollipop » 29 Окт 2018, 11:33

При мъжете даряването е много лесно, за разлика от жените, което си е сериозна манипулация, не знаех, че се плаща обаче даряването, сега разбирам! това ако стане общо достояние, бая набързо ще се намерят желаещи, но очаквайте по-тъмни дечица. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 30 Окт 2018, 16:16

Със сигурност има някакви норми при подбирането на материала. Това вече го дискутирахме- едва ли ще допуснат масово да се даряват сперматозоиди и яйцеклетки.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Lisandra » 30 Окт 2018, 17:18

Lollipop написа:При мъжете даряването е много лесно, за разлика от жените, което си е сериозна манипулация, не знаех, че се плаща обаче даряването, сега разбирам! това ако стане общо достояние, бая набързо ще се намерят желаещи, но очаквайте по-тъмни дечица. :mrgreen:

Желаещи винаги ще има, най-вече при мъжете. При жените въпроса седи по-сложно. По-тъмни дечица не може да се очакват, защото бенефициента има право да избира от каква раса, образование, външни белези и редица други неща е донора.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта