Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Буба Мара » 13 Сеп 2018, 15:23

Провокирана съм от темата с донорството на яйцеклетки, която изглежда има доста голям отклик. Как стои въпросът с мъжете? Чувала съм, че даряването се заплаща и не винаги е милосърден акт, както някой го нарече в предната тема, но дори и така това не го прави по-малко важен. Та, драги мъже, колко от Вас биха дарили семето си за нуждите на естествения прираст в България, или някъде, където Ви предложат.. повече?
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 14 Сеп 2018, 13:56

Да, и тази възможност я има. Но мисля, че едва ли безразборно приемат мъже за донорство на сперматозоиди. Все пак болниците вероятно се придържат към това като спазват някакви норми за качествено ДНК. То иначе едва ли щеще да има демографска криза...
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Tinki » 17 Сеп 2018, 14:40

Едва ли донорството на яйцеклетки е средство да припечелиш. Мисля, че за да го направиш по-скоро се ръководиш от това, че правиш нещо добро. Това не е бизнес хора, това наистина изисква безкористност.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Буба Мара » 18 Сеп 2018, 14:05

Tinki написа:Едва ли донорството на яйцеклетки е средство да припечелиш. Мисля, че за да го направиш по-скоро се ръководиш от това, че правиш нещо добро. Това не е бизнес хора, това наистина изисква безкористност.

Сигурно и сурогатното майчинство е така :lol: Хората си прецакват здравето и не искат нищо в замяна :roll: Аз по принцип съм много наивен и романтичен човек, който вярва в доброто, ама това ми идва прекалено. Не казвам,че всички го правят за пари естествено.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 18 Сеп 2018, 15:13

Айде стига бе хора, това да дариш яйцеклетка, не е като да дариш 5 лева или просто нещо си. Сурогатното майчинство е съвсем отделна тема, така че по-добре да не я захващаме. А и предполагам, че с донорството на яйцеклетки или сперматозоиди, все пак има някакъв лимит.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Tinki » 18 Сеп 2018, 16:14

За всеки случай едва ли ще приемат за донор бай Пешо от махлата. Със сигурност има подбор.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Mon_ton » 18 Сеп 2018, 16:21

Естествено, че до голяма степен хората ги правят тея неща за пари, защото някой ги е помолил, също струва пари. :) Не помните ли къде живеем, какви са тея романтични мисли?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот silver933 » 19 Сеп 2018, 09:41

То май винаги се плаща за това, тъй че бих избрал там, дето ще ми дадат повече пари, много ясно. :grin:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот annamaria » 19 Сеп 2018, 11:42

Не мисля, че мъжете са склонни да си разхвърлят семето наляло и надясно, за да припечелят- наистина започвате да опорочавате тази тема. По-скоро съм склонна да мисля, че има много нещастни деца, които са станали по погрешка и бащата не ги е признал..., просто защото не е мислил какво прави. Възпримем идеята, че донорството на сперматозоиди се извършва от разумни мъже с интелект и мисъл какво правят.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Донорство на сперма - милостив акт или начин да припечелиш?

Мнениеот Rali_hr » 19 Сеп 2018, 11:49

Да, бе, както има някои болници, в които, като кръводаряват хората им плащат там 40-50лв. знаете ли колко хора познавах - млади, които се възползваха от това, като допълнителен доход, така че, какво си мислите, че само най-умните ходят да даряват, особено, ако дават пари насреща. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron