Може ли работата да ви направи нещастни?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Jully » 23 Окт 2018, 10:10

Колкото и да се изморява човек, понякога няма избор, много хора едва скалъпват, много жени живеят сами и се оптиват да се справят с кофти бивши съпрузи и децата си.... нямат избор, освевн да се спуикват от работа. Работата тогава каква е ... няма никакво значение.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот kauda » 23 Окт 2018, 11:26

Мен моята ме е правила нещастна, затоваи напуснах, не е хубаво човек да се изтезава и тормози, заради това, че не е попаднал на толкова приятна работа. Просто е хубаво да си имаме едно наум и да ни е по-спокойно и по-щастливо, защото не всичко е пари, ако сме болни и нещастни, как да си харчим парите с кеф?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Dalia » 23 Окт 2018, 18:02

Не знам за нещастни, но за крайно изтощени психически със сигурност може. Аз преди работех с много хора и те очакваха от мен да съм адекватна във всяко едно отношение по всяко време. Дори и на почивка да идех телефонът ми не спираше да звъни и да ме занимават с неща, които аз няма как да им кажа в момента, а колегите ми просто трябва да отгърнат 1 справка. Парите бяха много повече от това, което получавам в момента, но всяко нещо си има граници и така един слънчев ден реших, че е време да помисля за себе си и здравето и им казах, чао. Незаменими хора няма и ако нещо не ви носи удовлетворение просто го зарежете. Пари се печелят, но здравето човек не може да си върне.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот fawla » 24 Окт 2018, 10:08

Направо се възхищавам на хората, готови да напуснат добре платена работа, аз не бих могла, ще търпя да ме изтощават и мачкат, но получавам ли си добрата заплата накрая ще търпя.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Karina_85 » 07 Ное 2018, 11:57

Зависи от приоритетите на човека. Някои работят, за да изкарат пари и точка. Не ги вълнува естеството, развитие, екип. Просто да изкарват пари.
Други пък държат на професионалното развитие, на добрия колектив, на хубава атмосфера. Искат да се чувстват удовлетворени и да не броят минутите до края на работния ден.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот _Лилия_ » 12 Ное 2018, 17:19

Аз съм работила работа, която не ми харесва. Наистина е много подтискащо, особено ако продължи години. Но понякога финансовата страна взима превес. :sad:
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Story_teller » 11 Яну 2019, 11:33

Колкото може да ни направи нещастни, толкова и щастливи. Зависи кой какво значение отдава на работата си. За някои тя е приоритет №1 и е нормално тя им влияе силно. За други е само средство за препитание.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта