Може ли работата да ви направи нещастни?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Lollipop » 20 Сеп 2018, 10:41

Работата ми е много натоварваща, определено не е мечтата на живота ми, ама парите са добри,най-важното нали , с парите си купуваме всичко, че и щастие, като имаме парички за всички по магазините и за екскурзии, няма защо да се оплакваме, нали? :mrgreen:
Обаче на мен ми тежи и откровено я мразя :mrgreen: Като се оплача на някой, всички ми казват, че съм луда, защото не е тежка, вярно физически съм в чист офис, с всички условия за офис (че и фитнес имаме на долния етаж). Обаче не се чувствам добре.
Аз съм артист човек, обичам свободата, да експериментирам, да творя, а в тези среди, знаете, че конкуренцията е огромна. :roll:
Чудя се, дали аз не прекалявам с мрънкането, може би работата ми не е чак толкова зле, а и парите са добри, т еми дават свобода след работно време.
Оплаках ви се! Кажете вие, дали бихте сменили добре платената работа, за да търсите нещо, което ви вдъхновява?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Сеп 2018, 16:03

Да ти кажа, работата може да те изтощи, все пак времето, в което прекарваме на работа е най-много от деня ни. Вече хората имаме около 4 -5 часа до сън, а на работа сме по 9. Значи два пъти повече време сме на работа, отколкото имаме време да сме с децата си, със семейството си, със хобитата си. Така че е важно да сме щастливи на работа, или поне удовлетворени.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Сеп 2018, 18:03

Може и затова трябва да е такава, която харесваме и ни носи и удовлетворение. Не всичко е пари, вярно е, че те са основна част от ежедневието ни, но е и много важно да се чувстваме добре на работното място. Иначе дори и да не сме нещастни, ще ме изнервени и уморени до безкрай.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Тъжна Луна » 15 Окт 2018, 14:10

Два пъти ми се случи да превърна хобито си в работа. Е не ми се получи. И аз съм артист човек, но когато ти е работа все едно "насилваш" музата и тя прави напук и даже не я и помирисах. Стигна се до там, че вече не обичах нещата, които преди това обичах. Така че понякога скучната и досадна работа ни провокира повече да творим, стига да има достатъчно свободно време.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Окт 2018, 18:51

Тъжна Луна написа:Два пъти ми се случи да превърна хобито си в работа. Е не ми се получи. И аз съм артист човек, но когато ти е работа все едно "насилваш" музата и тя прави напук и даже не я и помирисах. Стигна се до там, че вече не обичах нещата, които преди това обичах. Така че понякога скучната и досадна работа ни провокира повече да творим, стига да има достатъчно свободно време.

Май си права, стане ли нещо задължение и да ти краде времето за почивка, започва да натоварва и вече не е такова удоволствие. Всичко, което има краен срок е много напрягащо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Frac » 16 Окт 2018, 08:48

Може да се стигне до този момент. Ако се получат неприятни ситуации, проблеми с колеги, системни неприятности, това доста затормозява продуктивността на един човек. Колкото и да е добре платено работното място, ако краде от щастието или личното време, то в един момент много натежава. Няма идеална работа, но все пак трябва да се търси баланс.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Окт 2018, 10:34

Frac написа:Може да се стигне до този момент. Ако се получат неприятни ситуации, проблеми с колеги, системни неприятности, това доста затормозява продуктивността на един човек. Колкото и да е добре платено работното място, ако краде от щастието или личното време, то в един момент много натежава. Няма идеална работа, но все пак трябва да се търси баланс.

Много си права, а и на работа хората прекарват повече време, отколкото у дома. Ако там се тровят, това буквано влияе на семейството им, на живота им като цяло, дори и на здравето.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Венцислав Маринов » 16 Окт 2018, 16:39

Frac написа:Може да се стигне до този момент. Ако се получат неприятни ситуации, проблеми с колеги, системни неприятности, това доста затормозява продуктивността на един човек. Колкото и да е добре платено работното място, ако краде от щастието или личното време, то в един момент много натежава. Няма идеална работа, но все пак трябва да се търси баланс.

Аз също Ви подкрепям, Frac! Преди години, още когато бях "млад и зелен" ми се случи да попадна на "мечтаната работа". Мислех си,че съм голям късметлия, това не се случва всеки ден. Но и при мен приказката "няма безплатен обяд" се оказа вярна. Колективът беше ужасен и в същото време сплотен. Впоследствие научих, че моето място е трябвало да остане свободно, защото те не искали нови хора да им развалят сплотения колектив. Принудих се да напусна, не претърпявайки поражение, а за да последвам истинското си щастие и удовлетвореност от това, което върша. В гостоприемна обстановка.
Само жената може за малко да спре времето.
Аватар
Венцислав Маринов
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Апр 2018, 14:22

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот kalinka-kuku » 16 Окт 2018, 19:19

То с хора най-трудно се работи, нали знаете! Не мога да приема хора, които не желаят да приемат нов човек в колектива си , колкото и да са сплотени, ти си там на работа.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Може ли работата да ви направи нещастни?

Мнениеот Frac » 23 Окт 2018, 08:38

marsu написа:То с хора най-трудно се работи, нали знаете! Не мога да приема хора, които не желаят да приемат нов човек в колектива си , колкото и да са сплотени, ти си там на работа.

Съвсем вярно. Но и друго е важно - ако изнемогваш и ен часове работа се отразяват пагубно на здравето, то колкото и да се харесва едно работно място, проблемите със здравето усложняват нещата.
За съжаление има много неща, които могат да съпътстват неприятно усещане на работа, но все пак трябва да се борим. Този свят се контролира от парите и зависим от тях.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта