Как протече вашето раждане?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот annamaria » 28 Сеп 2018, 15:47

tinkerbell написа:Как да протече едно раждане, кърваво и болезнено, естесвено.Сега има всякакви варианти, водно, с упойка, цезарово, всичко е в услуга на родилките.
Искам да попитам тези дето са се мъчили с часове, защо си го причинихте?


Представяш нещата в първичния им вид. Иначе хубаво си изброила начините на раждане- включително и водното раждане. Не навсякъде го има.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот Влади » 31 Май 2019, 14:09

Моето протече бавно. Почти цяло денонощие контракции, получих разкритие бавно, но поне самото излизане на бебето приключи бързо. Раждах без упойка.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот annamaria » 03 Юни 2019, 14:42

Браво на теб! Родила си без никаква упойка. Кой ти води раждането?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот Pacienti » 10 Юни 2019, 17:17

Тука има много хубав разказ за стремежа на жена да роди естествено след секцио.
https://www.facebook.com/groups/VBACBul ... 043906505/
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот Lisandra » 17 Юни 2019, 17:33

Pacienti написа:Тука има много хубав разказ за стремежа на жена да роди естествено след секцио.
https://www.facebook.com/groups/VBACBul ... 043906505/

Не се отваря, може ли да го споделиш пак?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот Pacienti » 18 Юни 2019, 16:52

Моя грешка, не ти се отваря защото групата е затворена. Няма възможност за споделяне, ще копирам самия текст:
"Здравейте, след много подготовка и трепетно очакване на 4ти юни се запознахме с втория ни син Матей, роден с УСПЕШНО цезарово сечение :) Тъй като групата ми беше много полезна, искам да ви споделя и моя опит, но предупреждавам, че не ме бива по късите разкази...
Винаги съм смятала, че раждането е велик момент и никога не съм се съмнявала, че е най-добре да е такова, каквото природата го е задала. Първото ми секцио беше през юли 2015г и все още говоря за него през сълзи. Нямах никаква подготовка тогава, мислех, че доверието към лекаря и болницата е достатъчно. Преносвах, опитаха индуциране на 7мия ден, шийката не беше готова, контракции не получих и преминахме към операция. Разбира се, втората ни рожба исках да родя естествено. Както първата, така и втората ми бременност бяха безпроблемни и много щастливи. Още преди да забременея за втори път много се интересувах за VBAC и събирах информация. Бях решила, че искам до мен да бъде дула, бях решила и коя да е преди да се запознаем дори :) Исках да имам доверие в лекаря, не само в професионалните му качества, но исках да знам, че и той вярва в моя успешен VBAC. Исках и в болницата, която избера, политиката да позволява бебето да не се отделя от майката, без значение начина на раждане. Исках и таткото да бъде с нас.
Така вече бях в началото на 9тия месец и се чувствах много спокойна с уверения в успеха ни татко, дула Благовеста, акушерския екип на Свети Лазар- Ла Вита Нова (Олга, Емилия и Галина) и доктор Дончева... всички вярващи и подкрепящи моето естествено раждане. Нещата, които обсъждахме като евентуални "затруднения" бяха позицията на бебето, която не беше оптимална, големината му (очакваше се да е голямо бебе с голяма главичка), и евентуално преносване заради първото такова (но с тази разлика, че сега терминът ми беше точен!). С Благовеста се подготвяхме за раждането, имах две консултации с Ла Вита Нова, където също получих ценни съвети и насоки. Там, както и при доктор Дончева проследявахме тоновете на бебето и другите стандартни неща. При срещите ни, всички бяха толкова позитивни и подкрепящи, че направо си чаках уговорените ни часове с вълнение.
И така, няколко дни преди термина ми (09.06) раждането започна с изтичане на води. Веднага след това започнаха и леки болки. След няколко часа контракциите станаха регулярни, все още не силно болезнени. Отидохме в болницата, тоновете на бебето обаче, не бяха много добри за този начален етап на раждане, тъй като стояха на моменти около 110-115, и при контракции падаха. Следяхме ги през час-два, с уговорката, че няма спешност и засега изчакваме. Позицията на бебето продължаваше да не е оптимална и седеше високо. Междувременно контракциите станаха много силни и болезнени, като след почти всяка повръщах. Станах много замаяна и не се чувствах добре. Но най-вече ме тормозеха мислите за нестабилните тоновете, вече изтеклите води и бавния прогрес, позицията на бебето, предното секцио и тн. Стигнах до 6см разкритие и най-вероятно след още няколко часа щях да стигна 10см, но записите на тоновете ставаха все по-тревожни. Всички бяхме единодушни (дори мъжът ми, който до последно вярваше в успеха ни), че риска вече не е оправдан и преминахме към секцио. Ниските тонове на бебето са били вероятно заради позиционирането му и особеност на таза, където е била главичката му. Бил е и с оплетена пъпна връв около тялото и врата, заради което е стоял високо.
След като извадиха бебето и минаха обичайните процедури за него, го отнесоха при татко му и Благи в стаята, където след края на операцията преведоха и мен. Имахме незабравими първи часове заедно.
Аз съм много, много доволна, че дадох шанс на това раждане, че напреднахме доста, че Матей избра кога да се появи, и че и неговото, и моето тяло бяха готови, и макар финала да не беше както си мечтаех, оставам с чувство за удовлетвореност и благодарност!"
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот Doktoricata » 19 Юни 2019, 17:33

Трогателно и истински разказана история. Да са живи и здрави!
Това казва всичко!

"...Аз съм много, много доволна, че дадох шанс на това раждане, че напреднахме доста, че Матей избра кога да се появи, и че и неговото, и моето тяло бяха готови, и макар финала да не беше както си мечтаех, оставам с чувство за удовлетвореност и благодарност!"
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот m0n4eto » 21 Юни 2019, 14:29

Страхотна история, споделих я в друга тема, ще е от полза на бъдещите родилки!
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот annamaria » 25 Юни 2019, 16:29

Страхотна история наистина. Едно вълнуващо раждане приключило толкова хубаво. Дано повече бъдещи майки разказват с такъв ентусиазъм за раждането на децата си.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Как протече вашето раждане?

Мнениеот Lisandra » 25 Юни 2019, 16:35

Блага история, защото е пълна с позитивна енергия от преживяното!
В болница Свети Лазар могат да са горди, че пациентите им се чувстват по този начин.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron