Кандидатстване медицина в Германия или България ?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Кандидатстване медицина в Германия или България ?

Мнениеот new_girl » 02 Окт 2018, 10:52

Здравейте, аз съм майка на тийнейджър в 10 клас . Учи в езикова гимназия с немски език,т.е. надявам се немският език да не му е проблем.Но съм чувала за Германия,че дипломата му трябва да бъде отлична, дори трябва да е с пълно отличие за да има шанс. За България пък подготовката е доста сериозна и отнема време,за това трябва да реши къде да учи още сега, за да успее .Ако някой има повече информация относно, какви са плюсовете ако остане тук или да предпочетем Германия ще съм благодарна. На този етап всякаква информация ще ни е от полза.
Аватар
new_girl
 
Мнения: 15
Регистриран на: 02 Окт 2018, 09:44

Re: Кандидатстване медицина в Германия или България ?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Окт 2018, 12:08

Не мога да ти дам добри съвети, защото не съм се сблъсквала с това, но мога да ти посоча линк. Тази седмица уикенда се е провела среща в София с представителите на различни университети и има доста добър сайт в който може да получиш подробна информация за нещата, които предстоят и прдедлагат. https://www.world-education.eu/index.php е линка на "Световно образование".

А иначе като човек, мога да ти кажа, че ако сте се насочили към добрата медицина в България може да получите адекватно образование, защото специалистите ни наистина са добри и вече има и страхотни частни клиники, в които може да се почне някаква спецаилизация. Реализацията в чужбина в последствие също така не е изключена. Имам съученичка, завърши медицина тук и замина точно в Германия да работи. Каквото и да решите - успех :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кандидатстване медицина в Германия или България ?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 02 Окт 2018, 23:41

Разликата между Германия и България е над 200 000 евро за периода на обучение. Мисля,че нивото в Германия е много по-високо, както и таксите. Дали ще можете да си го позволите?
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Кандидатстване медицина в Германия или България ?

Мнениеот kauda » 03 Окт 2018, 10:12

Пенчо Кубадинский написа:Разликата между Германия и България е над 200 000 евро за периода на обучение. Мисля,че нивото в Германия е много по-високо, както и таксите. Дали ще можете да си го позволите?

Стипендии не се ли предлагат за добрите ученици, тези суми ми се виждат огромни, колко ли българи могат да си го позволят?! :shock:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кандидатстване медицина в Германия или България ?

Мнениеот new_girl » 03 Окт 2018, 14:28

kauda написа:
Пенчо Кубадинский написа:Разликата между Германия и България е над 200 000 евро за периода на обучение. Мисля,че нивото в Германия е много по-високо, както и таксите. Дали ще можете да си го позволите?

Стипендии не се ли предлагат за добрите ученици, тези суми ми се виждат огромни, колко ли българи могат да си го позволят?! :shock:

Наистина ме стреснахте с тези суми за издръжката на студент по медицина в Германия! Нали образованието там беше безплатно? Разбира се ще има разходи за наем, храна, учебници …,но 200 000 евро ми се струва огромна сума! Няма как да си го позволим разбира се. Все пак благодаря ви за информацията !
Аватар
new_girl
 
Мнения: 15
Регистриран на: 02 Окт 2018, 09:44

Re: Кандидатстване медицина в Германия или България ?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Окт 2018, 15:26

Аз имам познати учили други неща в Германия, и определено не са такива богаташи, затова не бързай да се отказваш.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron