Пушене до оградите на училищата

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Пушене до оградите на училищата

Мнениеот siso » 02 Окт 2018, 14:14

Здравейте,
какво мислите за пушенето до самите огради на училищата? Много често забелязвам в училището на дъщеря ми,че към пушещите ученици се присъединяват и някои техни учители. За мен този факт е абсолютно неприемлив!
Аватар
siso
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Окт 2018, 13:39

Re: Пушене до оградите на училищата

Мнениеот Rali_hr » 02 Окт 2018, 15:48

Нямам против,ако говориш за гимназиите. В основните училища това не се случва, мисля или поне децата се крият.
За гимназиите нямам против, вариант е децата да бъдат гонени, но те ще продължават да пушат и ще почнат да закъсняват за час, защото няма да се откажат от вредния навик в името на това да бъдат зубъри, а не готини.Да си го кажем направо.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Пушене до оградите на училищата

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 02 Окт 2018, 23:33

Не знам как да разбирам и аз това явление. В училищата е забранено да се пуши. Има хиляда причини да се не пуши точно там. И въпреки това, в дворовете на училищата ученици и учители си пушат най-спокойно. Иде ми да завъртя един зад врата на учителите.
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Пушене до оградите на училищата

Мнениеот kauda » 03 Окт 2018, 09:38

Аз да се пуши на територията на училищата не съм виждала, до оградите, да. Не ми пречи, така или иначе пушат, няма какво да се правим на невиждали и да създаваме драми. В тая възраст на отричане и бунт всички пушат.Учителите се държат напълно адекватно, да не искате с пръчка да ги гонят и да им се карат?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Пушене до оградите на училищата

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2018, 11:07

Това си е сериозен проблем, не може да се толерира, защото до 18 годишна възраст не би трябвало да пушат. Учителите следва да са против и да говроят с родителите, вместо да пушат с тийнейджърите.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Пушене до оградите на училищата

Мнениеот Mon_ton » 10 Окт 2018, 20:33

Толкова са запуснати учениците, че няма на къде повече. :-| Направо е ужасно... НЕ Е нормално да се пуше заедно с учениците, при положение, че те трябва да имат 18 години по зкаон, учителите едва ли не да ги попщряват.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Пушене до оградите на училищата

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Окт 2018, 11:34

Не приемлив пример е да, обаче се случва, учителите не могат да са като звероукротители, а и не е тяхна работа да контролират кой пие, кой пуши, колкото и да е грозно това. Родителите не трябва само да прехвърлят отговорността върху учителите, а да вземат малко да си погледнат децата какви ги вършат.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта