Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот ivan.stoqnov » 05 Окт 2018, 12:44

Нашите деца са две и като се разболее единият, задължително го хваща същото и другия. През зимата по-рядко боледуват, колкото и странно да ви изглежда, но на пролет и през лятото такива вируси ни хващат, чеее... не ви е работа. Даваме им витамини - марсианци, които те много обичат и обичайните за есенно- зимния сезон чайчета и мед с лимон и джинджифил. Когато големият беше на 6 години изкараха и двамата варицела и после, за да им подсилим имунитета им взехме сироп от бъз и го пиха 1 месец. Много добре им се отрази, защото нищо друго не ги хвана, а съм чувал, че след прекарана шарка после децата много боледуват.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Pipilota » 08 Окт 2018, 18:09

Сиропа от бъз наистина е много добър. Аз вече не давам нищо на децат,а разбирам, ако са болни или боледуват наистина често, н омоите ги хвща по 1 вирус на година, та ми се вижда безсмислено да ги тъпча и с различни стимуланти и витамини.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Jully » 09 Окт 2018, 13:45

Мисля, че трябва да правим разлика между имуностимуланти и витамини, вторите са безвредни, даже осигуряват много полезни вещества за тялото, аз съм за витамините, а имуностимулант се водят неща, като Изопринозин, който има много странични ефекти.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Малката » 26 Окт 2018, 10:17

Майка ми, откакто се помня, забърква една смес от мед, лимон и джинджифил. Горе долу веднъж в седмицата, после в буркан и в хладилника. Сутрин ям по една лъжица преди училище. Да ви кажа не помня кога последно съм се разболявала. Хреми и разни леки неща съм карала, но не съм отсъствала от училище отдавна.
Малката
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:14

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Rali_hr » 26 Окт 2018, 10:50

Имало е период, в който сутрин преди градина давах на децата по 1 лъжица мед. Наистина им помогна, но после почнах да преосмислям приема на захар и някак си естествено намалих и меда за старт на деня. Но не мога да кажа, че не е имало ефект.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот velvet_81 » 26 Окт 2018, 11:19

Да, има известно количество захар. Но път ако децата не са съвсем малки, едва ли е такава драма. Аз на моето давам само през преходните сезони, не мисля че е толкова вредно. Поне е мед, не е рафинирана захар.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот kikimoraa » 29 Окт 2018, 12:28

Аз пия сироп от бъз, почвам да го пия, когато захладнее, общо взето, сложа ли якето, почвам и сиропа, пия го през цялата зима и почти не боледувам.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron