Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот siso » 02 Окт 2018, 15:54

Есен е.Времето се променя,температурите започват да се понижават .Не искам да си помислям,че ни предстоят срещи с вирусите.Как да подготвим организма си и този на децата ни за зимата? Дайте идеи и изпитани рецепти.
Аватар
siso
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Окт 2018, 13:39

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Rali_hr » 02 Окт 2018, 16:13

Аз давам витамини, харесала съм си една уж натурални и когато започне декември им давам до началото на февруари, това са за мен най-болнавите месеци и тогава гледам да им давам такива стимуланти, иначе не се прехласвам по пиенето на илачи по 6-7 месеца, особено при големи деца, които вече имат изграден имунитет.
Аз също смуча същите витамини по време на грипните ваканции и епидемии.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 02 Окт 2018, 23:45

Имунитетът се срива при всяка смяна на сезоните. Зимата не е по-зле от есента. И няма рецепти, спорт, храна и спокойствие. Това е имунитет.
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Окт 2018, 18:52

Аз пия витамини от септември до април, всяка година и да чукам на дърво, боледуваммного рядко и то го изкарвам леко обикновено.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот radipetrova » 03 Окт 2018, 19:06

Аз си правя един коктейл с пчелен прашец, мед, джинджифил, лимони и орехи. Всичко това се обърква и всеки ден по 1 супена лъжица в есенно-зимния период.
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Malina » 04 Окт 2018, 10:53

Аз също приемам, така да се каже, тези неща, като джинджифил, мед, лимон, чесън. Има една рецепта, която е да се сложи мед, лимон и джинджифил и да се смеси и от тази смес да се взема по 1л ъжица всеки ден.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Frac » 04 Окт 2018, 15:24

Давам витамини на децата и пробиотик. Не знам колко помагат, така или иначе винаги се разболяваме, важното е да е по-рядко и да минава по-леко. Не мога да кажа от какво съм доволна, все ги сменям. И така докато пораснат и не го израстат. Гледам да правя и почивки-лятно време и при продължителен прием над месец.
За големите-нищо по специално от една ракия или винце вечер :grin:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Буба Мара » 04 Окт 2018, 15:27

Аз никак не се подготвям. Добре че сме като цяло здрави. Дъщеря ми е на 11 години и до сега е хващала само един път грип в живота си - когато беше на около три. Давам витамини, когато се сетя, а обикновено като я видя нещо да подсмърча инфлуцид.. Слава богу не се е налагало до сега да се взимат кой знае колко превантивни мерки... :roll:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот Frac » 04 Окт 2018, 15:32

Буба Мара написа:Аз никак не се подготвям. Добре че сме като цяло здрави. Дъщеря ми е на 11 години и до сега е хващала само един път грип в живота си - когато беше на около три. Давам витамини, когато се сетя, а обикновено като я видя нещо да подсмърча инфлуцид.. Слава богу не се е налагало до сега да се взимат кой знае колко превантивни мерки... :roll:

Браво, днешно време малко хора могат да се похвалят със здрави деца. Всеки пие нещо-я имуномодулатори, я имуностимуланти, хомеопатия, бъз, лимони, кой каквото има, тва дава. Аз като усетя, че започва нещо - давам парацетамол. Знам че ще ме нападнат много хора, но горе долу-така ги пресичам нещата. Че почне ли сополът, ми е ясна картинката.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да засилим имунитета си и да се подготвим за зимата?

Мнениеот krasi_more » 05 Окт 2018, 11:52

Много малко деца наистина са толкова здрави, като тръгнат по ясли и градини, става някаква бомбастична лудница. :roll: Постоянно лекарства и т.н. нямам късмет, засега, да имам дете, което е боледувало веднъж.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта