Как да огранича консумацията на сладко?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот Rali_hr » 02 Окт 2018, 16:23

Нещо ми става последната година и ям всеки ден сладко и то по няколко пъти на ден. Вече се почват и негативите, като треперене, когато ми се дояде сладко, имам повече пъпки по лицето, кожата ми е по-мазна. Всичко отдавам на яденето на сладко, преди не беше така. Само че не знам как малко по малко стигнах до яденето на 3-4 шоколадови бонбона на ден, поне 1 вафла и 1 шоколад за края на деня, задължително. :-|
И сладкото се оказва огромен проблем за мен, защото ми действа зле, определено, трябва да огранича консумацията му и изобщо да го спра, като цяло.
Знам, че яденето на сладко и спирането му и изобщо въпроса "как да спра сладкото" стои пред много от вас, ама айде, да вземем да си дадем малко съвети за спирането му :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот Frac » 02 Окт 2018, 16:32

Ето с това се боря и аз! Как да огранича сладкото. Мога да ям много сладко, но и много солено. Обожавам всякакви вредни вкуснотии - бонбони, вафли, шоколади, торти, пастички и каквото се сетите и ги ям в неограничени количества. Сега съм се изправила пред този въпрос и единствено се успокоявам с това, че не го спирам, но го ОГРАНИЧАВАМ драстично. Дано да успея!!!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот Rali_hr » 02 Окт 2018, 16:41

Frac написа:Ето с това се боря и аз! Как да огранича сладкото. Мога да ям много сладко, но и много солено. Обожавам всякакви вредни вкуснотии - бонбони, вафли, шоколади, торти, пастички и каквото се сетите и ги ям в неограничени количества. Сега съм се изправила пред този въпрос и единствено се успокоявам с това, че не го спирам, но го ОГРАНИЧАВАМ драстично. Дано да успея!!!

Разбирам те, сестро... много ми е трудно и на мен :-| Едвам издържам, все нещо закачам.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот new_girl » 03 Окт 2018, 10:34

Щом "озверея за сладко",хапвам плод или лъжица мед.След това пия повече вода и някак си контролирам ситуацията.Трудно ми е,но иначе всичко ми се лепи за съжаление :cry:
Аватар
new_girl
 
Мнения: 15
Регистриран на: 02 Окт 2018, 09:44

Re: Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Окт 2018, 15:16

Чела съм от специалисти, че най-добрият начин да се ограничи сладкото е да се спре, защото то действа като наркотик и тялото си го търси и изпитва същите стимуланти към него, както и към дрогата. :)
И сега си представете, че помагате на човек на хероин да спре да се друса, като всеки ден му давате по една малка доза. :roll: Сега вече звучи абсурдно, нали?
Затова колкото и да е абсурдно, найа-лесно е да се ограничи сладкото, като се спре НАПЪЛНО за определен период от време. След това едно, че вече няма да ви се яде толкова много, второ, че няма да ви е толкова вкусно.
Аз ям сладко, само ако съм гладна, това епричината да минавам покрай бонбоните в офиса, но не изпитвам никаква нужда да ям сладко, не си купувам, не търся, не ям. :) Е, случвало се е да изям парче шоколад, щото ми се хапва нещо сладичко, но не изяждам цял шоколад, например.
Тъй че стискайте зъби 2 седмици и ще забравите за сладкото.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2018, 11:58

Да и аз съм чела, че е по-добре да се спре, отколкото да се намалява. Не е толкова трудно, преди всеки ден ядях поне по 1-2 вафли или шоколад, сега не се сещам. Просто си нарекох, че няма да ям и наистина спрях, трудноео в началото, колкото да преодолееш навика.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот Rali_hr » 11 Окт 2018, 10:31

Направо ми звучи невъзможно да се спре от ряз, но ще взема да пробвам този подход, туко виж даде добър резултат при мен. :shock:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот Frac » 17 Окт 2018, 08:46

За мен е мисия невъзможна - да спра сладкото от раз. Тази мисъл започва да ме тормози и още повече не спирам да мисля за сладко, точно защото е забранено. За сега ограничаването има ефект, от началото на месеца се справям добре. Позволявам си сладко, например 1-2 бонбона на ден или бисквитки. Искам да кажа, че това е нищожно малко на фона, на който съм свикнала (по 2-3 вафли, редовно бисквити, десертчета, сладко след всяко ядене,...)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот qwerryyy » 17 Окт 2018, 11:26

Ограниченията са по-добре от нищото, малко или много трябва да се намали количеството на сладкото. Всичко това би било по-добре от това, да не се предприемат никакви действия по ограничаването на вредната храна. Целта е да се подобрят и вкусовите качества, намалявайки захарта и солта, ние се научаваме да усещаме по-добре вкусът на храната, тогава вече може да се окаже, че и банана ни е достатъчно сладък и след това да не търсим и шоколадов бонбон.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да огранича консумацията на сладко?

Мнениеот Karina_85 » 01 Ное 2018, 12:56

Аз съм забелязала че най-много сладко ям, когато просто съм гладна. Ако обаче се храня няколко пъти на ден, с качествена храна, не прегладнявам и не търча за сладки боклуци.
Също, когато консумирам месо, съм дълго сита, и ям много по-рядко сладко.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron