Колко често се почиства котешката тоалетна?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Колко често се почиства котешката тоалетна?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Окт 2018, 15:41

От 3 дена имаме коте и вече 3 пъти съм сменяла пясъка в тоалетната й! :lol: Наистина не мога да понасям аромата, който се разнася от тоалетната, след извършването на "голямата" работа от страна на това малко коте. :roll: Не знам обаче дали не прекалявам, наистина ежедневно изхвърлям тоалетната, а това и финансово няма да ми е много рентабилно.
Интересно ми е по-старите коткари какво ще кажат за почистването на тоалетната, или ако сте намерили смеска, която да неутрализира миризмата по-добре?
Иначе честото почистване на тоалетната, разбира се, е добър вариант, ама може ли пък ежедневно....? Дайте ми съвет, моля ви се!
котето.jpg
котето.jpg (11.02 KiB) Прегледано 3265 пъти
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко често се почиства котешката тоалетна?

Мнениеот new_girl » 03 Окт 2018, 16:35

rabotnata pchela написа:От 3 дена имаме коте и вече 3 пъти съм сменяла пясъка в тоалетната й! :lol: Наистина не мога да понасям аромата, който се разнася от тоалетната, след извършването на "голямата" работа от страна на това малко коте. :roll: Не знам обаче дали не прекалявам, наистина ежедневно изхвърлям тоалетната, а това и финансово няма да ми е много рентабилно.
Интересно ми е по-старите коткари какво ще кажат за почистването на тоалетната, или ако сте намерили смеска, която да неутрализира миризмата по-добре?
Иначе честото почистване на тоалетната, разбира се, е добър вариант, ама може ли пък ежедневно....? Дайте ми съвет, моля ви се!
котето.jpg

Сигурни ли сте,че котето ползва точното място,защото знам,че в началото котката не винаги използват тоалетната си,може просто да не я харесва.Имах котка преди,но я подарих,просто не можах да издържа и миризмата и космите. Беше доста дива,правеше бели, а като и се скарат пишкаше на"нейни си места" и просто беше някакъв ужас. Знам,че тоалетната на котките трябва да се мие само с вода и сапун,ако се използват силни аромати или препарати може котето да се откаже да я ползва.
Дано да съм била полезна.
Аватар
new_girl
 
Мнения: 15
Регистриран на: 02 Окт 2018, 09:44

Re: Колко често се почиства котешката тоалетна?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Окт 2018, 16:40

Да, със сигурност котето си върши работата само в неговата тоалетна, не е правело бели досега и надявама се да не започне. Наистина се научи изключително бързо да я ползва тоалетната, но самата тоалетна, след ползване си мирише стабилно и я изхвърлям и тогава аромата си изчезва, определено е от тоалетната. Ама пък верно ли ежедневно трябва да я чистя, дали няма някоя смес, която абсорбира по-добре миризмите.. :-| И проблемът най-вече е с голямата нужда, когато само пишка, аромати няма никакви :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко често се почиства котешката тоалетна?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Окт 2018, 18:48

Вземи си лопатка, с която да почистваш само акото , а тоалетната я сменяй на 2-3 дни, така няма да изхвърляш неизползвана смес а в същото време ще с еотървеш от миризмата. Може така да изгребваш изобщо замърсените части.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Колко често се почиства котешката тоалетна?

Мнениеот Malina » 04 Окт 2018, 11:08

Добре, че котето се е научило токова бързо да я използва. И според мен си вземете една лопатка и почиствай само най-наложащото, а основно я почиствай примерно 1 път на 3 дни, или ти сама ще прецениш по миризмата :razz:
Няма как да не мирише, все пак си е "материал", който си мирише, а останалото вече е търпимост, колко би издържала на конкретни аромати.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Колко често се почиства котешката тоалетна?

Мнениеот Dipsy » 04 Окт 2018, 16:06

Нашето коте скоро направи месец от както е вкъщи. Тепърва се уча да се оправям с миризмата. Първо момичетата правилно са те посъветвали за лопатката. Върши идеална работа. Но. Стандартите котешки тоалетни тип бенто и да го хвърлиш конкретно акото и пикото (щото то и пикото става като една купчинка и може и то да се отстрани без да хвърляш целия пясък), миризмата си стои. Казват че силиконовите тоалетни не миришат така, но са много скъпи. Аз намерих скоро една котешка тоалетна, която стои като гранулирани стърготини от дърво с някакви сребърни йони. Като си свърши котето работата мирише значително по-малко, да не кажа хич, а и котето не разнася пясък около съда с тоалетната.. и това не си е работа. :+1:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Колко често се почиства котешката тоалетна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Окт 2018, 16:30

Може ли да дадеш снимка на тази тоалетна?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко често се почиства котешката тоалетна?

Мнениеот Hihata » 08 Окт 2018, 08:00

Здравейте,има такъв ароматизатор-fresh cat,намира се при тоалетната обикновено!
Hihata
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Окт 2018, 11:33

Re: Колко често се почиства котешката тоалетна?

Мнениеот Локумът » 08 Окт 2018, 11:43

Пробвай със силиконовите тоалетни, има с различен аромат, което ги прави някак си по-поносими, също така може да вземеш закрита тоалетна, едно, че разпръсква по-малко, второ, че и изолира повече аромата.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта