Месечен списък с меню за дома

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Месечен списък с меню за дома

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Окт 2018, 19:16

Ванчето е написала, че ходи всеки понеделник до магазина, а просто менюто, което изготвя е месечно. Не сте дочели половината :lol:
Аз сега не си правя такова меню, защото живея сама, но когато бях с родителите ми, майка ми всяка седмица ни питаше какво искаме да ядем, а ако имахме семеен празник измисляше нещо, което обичаме, но винаги беше изненада за нас.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Месечен списък с меню за дома

Мнениеот Lollipop » 10 Окт 2018, 10:05

на мен ми харесва идеята много, но не мога да я приложа у нас, винаги избягваме от списъка, защото точно това днес не ни се яде и реално пак се чудим.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Месечен списък с меню за дома

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2018, 11:51

Това го правя от години, макар че естествено, случва се да излизаме от графика, но така съм намалила значително разходите, защото всяко влизане в магазина повлича със себе си освен това, за което си отишъл и още други неща, които често са глезотия, ненужни или поне не наложителни. Затова и предпочитам да си ходя на пазар 1 път седмично, купувам всичко необходимо за храната през следващите дни, изключение правят някои зеленчуци, които нямат трайност.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Месечен списък с меню за дома

Мнениеот qwerryyy » 17 Окт 2018, 12:25

За месец е дълъг период, за хора, които следват определен режим може да е от полза, но иначе даже ми се струва ангажиращо. Обаче за седмица или поне за 5 от 7 дни е добре да има списък, защото мисленето КАКВО да се сготви, отнема повече време от самото приготвяне.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Месечен списък с меню за дома

Мнениеот velvet_81 » 25 Окт 2018, 14:53

Отдавна се замислям за предварително меню, но може би наистина би било по-скоро седмично. Не съумяваме да измъдрим за по-дълъг период какво ще се готви, съответно какви продукти ще са ни нужни.
То е ясно че пак ще има "криввания", но в общи линии, ако се спазва, ще се оптимизират семейните разходи.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Месечен списък с меню за дома

Мнениеот sky_100 » 26 Окт 2018, 10:10

Не е за мен това. Вкъщи всеки яде различни неща, трудно ще намеря вариант за общо меню. Мъжът ми често пътува, така че и количествата храна се менят според броя хора вкъщи.
Караме я ден за ден :grin:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Месечен списък с меню за дома

Мнениеот Rali_hr » 26 Окт 2018, 10:47

Аз правя така от близо година. :) Всички се храним общо, няма капризни у нас, имаше период, в който дъщеря ми беше на специална диета, но това беше отдавна, сега всички се храним по-здравословно така че ми е лесно.
Всяка събота с кафето сядам и измислям нещо за следващата седмица. Планирам рождени дни, излизания, ако някой е на тренировка след работа/училище. ;) Така авинаги знам, че съм направила добър избор и не се налага асутринта преди важен ден дас е чудя с какви кроасани да запълвам дупката.
Изобощ не е трудно, като се свикне даже е голямо улеснение, преди все се карахме, защото с прибирането се задаваше въпроса "какво ще ядем?" което ме побърква, защото в крайна сметка сега влизам и аз у дома, не знамкакво има, тепърва се почва ровене по шкафовете, не си се подготвил да размразиш месо, например. От както имам списък, който стои залепен на хладилника, сутрин като мина, ако има нужда нещо от размразяване изкарвам на плота през зимата, а лятото от фризера качвам в хладилника от предишната вечер, така знам, че когато се върна от работа всичко ще е готово само да го сложа в тенджерата. Правя го още с влизането, използвам таймера на фурната и котлоните, включвам ориентировъчно време и ако има нужда излизам даже. :mrgreen:
Имам отделен лист, в който записвам закуските на децата за училище, иначе става 1 много надраскан лист. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Месечен списък с меню за дома

Мнениеот Влади » 14 Май 2019, 12:35

Месечен не бих се наела да правя, защото вкъщи толкова дългосрочно не можем да планираме. Но седмично меню имаме. Много е лесно, спестява пари и време за чуденки :mrgreen:
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта