Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Мнениеот IvetooX » 09 Окт 2018, 22:37

Дъщеря ми се оплака, че нейна приятелка я ближе по бузите. Това я притеснява много и я дразни.
Не знам дали това не е откриване на някаква ранна сексуалност, но малката е леко травмирана. Говорих с майката на момиченцето, което явно несъзнателно го прави, но нещата пак продължават. Издебва я и започва. Предупредих и госпожата, която взима мерки.
Явно в момиченцето има някакъв проблем, защото и други родители се оплакаха. Какво да правя в такъв случай, имате ли някакви препоръки? Говоря ви за деца на пет годинки. Плашещо малки.
IvetooX
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:30

Re: Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Мнениеот Lollipop » 10 Окт 2018, 09:36

Аз не бих се притеснявала за сексуален подтекст, за да квалифицирам и от там нататък възрастта като плашещо малка. По-скоро децата иамт различни прояви на привъзраност, някои път ходят да целуват другите, други от своя страна ги хапят. Децата преминават през различни периоди, изобщо не мисля че подхождаш правилно, говорейки за някакви сексуални намеци, направо е смешно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Мнениеот Дидето » 10 Окт 2018, 10:35

Много неприятна ситуация, би трябвало госпожата да вземе мерки. Детето може да е чувствително.
Дидето
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Юни 2018, 10:30

Re: Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Мнениеот Lollipop » 10 Окт 2018, 10:56

Точно, децата са различни и най-вероятно става въпрос за стрес иприобщаване. След като си говорила с госпожата,т ова стига да се вземат мерки и да се обърне внимание на детето. Родителите също като бъдат информирани и с детето се говори и работи проблема ще се реши.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Мнениеот Elepharm » 11 Окт 2018, 13:44

Не мисля, че това е свързано по някакъв начин с половото общуване. Има такива деца, които са прекалено прилепчиви, като причините могат да са различни - някакъв тип разстройство на привързаността най-често. Имах такава съученичка, от които всички бягаха, защото гушкаше до задушаване.
На пет години децата не са толкова малки, дъщеря ти също би могла да каже на приятелката си, че това не й е приятно и дори да я заплаши, че вече няма да играе с нея, щом прави така. А може би е по-добре да й каже да си измислят някакъв поздрав като какичките. Например три пляскания с ръце, три докосвания на юмручета и вдигане на палец.
При всички положения е най-добре да работите най-вече с вашето дете, за да има то самочувствие, че може да се справя в житейски ситуации, а не да разчита, че винаги мама ще оправи нещата.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Мнениеот Pipilota » 12 Окт 2018, 09:42

Абе на 5 години всъщност си е малко и трябва да си търси помощ от мама.
Но е добре да отсвири детето и да каже на ближещата, че няма да игаре с нея, заради неприятното й държание. Сексуалната тема е сбъркана и направо говори за проблем във вашата градинка.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Мнениеот Theresa » 18 Окт 2018, 21:44

Вземете мерки, това изглежда безобидно, но може и да нарани детето ви.
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59

Re: Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Мнениеот Frac » 19 Окт 2018, 08:38

Сега ще ви се стори странно, но все пак може да се пробва. Намажете бузките на детето сутрин с нещо киселко. Има някакви такива мазила, а може и някой кисел плод. Ако неволно пак се случи другото дете може да се поосъзнае. Иначе без този трик би могло да обясните на вашето дете да не играе с това момиченце известно време, ако въобще е възможно де.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Приятелка на дъщеря ми от детската градина я ближе по бузите, какво да правя

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Окт 2018, 09:54

Според мен е безобидно, но с детето,което ги прави тея неща трябва да се работи, защото всяко едно нетипично поведение може да има по-сериозни последици занапред.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта