Каква зимнина приготвяте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот valensiq » 12 Окт 2018, 12:57

Кипим вкъщи с приготовления на туршии, домати и подобни неща за зимата.
Сякаш обаче сме се изчерпили и сме направили едни домати в буркани, царска тушия и сложихме един бидон със зеле.
Вие какви неща си приготвяте за зимата, имате ли някои по-интересни рецепти за зимния сезон?
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот Dalia » 12 Окт 2018, 17:55

Ние правим трушия и кисело зеле. От доматите от години сме се отказали, то ги има целогодишно по магазините.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот Bobo Doll » 15 Окт 2018, 14:23

Варени домати, печени чушки, люти чушки, туршия, различни видове сладка, кисели краставички, зеле и май това са :grin: правим си и сок от касис (концентрат). :jumprope:
Аватар
Bobo Doll
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:26

Re: Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2018, 14:28

Цяло лято затварям буркани, много обичам да правя зимнина.
Правя си печени тиквички на грил, в буркан с оцет и захар, като заливката за туршия, правя си и пукани чушки, за пълнене в буркани, два вида туршия, домати задължително, защото от консерва не ми харесват, сладко от всички видове плодове, които намеря. Много съм доволна, когато бръкна в шкафа, има голямо разнообразие. Само компоти не правя, защото съдържат много захар и не ги пием, ако решим, че искаме да ядем нещо с компот- около 2 пъти в годината, купувам от магазина.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот Frac » 15 Окт 2018, 16:38

Настана време за зимнината :) Ние правим лютеница, кисели краставички, чушки за фризера, люти чушки и туршии разбира се. Напомняте ми че ми остана туршията тази есен. Най обичам царската :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Окт 2018, 19:05

Имах големи намерения, ама увиснаха работите.
Приготвям малко неща, още нямам навик да правя зимнини, а баби не ми останаха. :(
Та, вчера си направих туршии, царска.
Мислих да си направя пукани чушки обаче така и не се наканих навреме, та вече има само някакви смотани чушки, върхари, които не стават, затова догодина ще действам по-рано. :)
Днес очаквам приятелка да ми донесе 10кг чушки червени за фризера, да има за пълнени чушки зимата. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот Frac » 16 Окт 2018, 08:33

Пълен ми е фризера със зелени тиквички, та място нямам. Все слагам в различни ястия, но още има,...За чушки нямам място.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Окт 2018, 10:44

Frac написа:Пълен ми е фризера със зелени тиквички, та място нямам. Все слагам в различни ястия, но още има,...За чушки нямам място.

Какво ги правиш тези тиквички, ние у дома не ги ядем толкова, че чак да тръгна да ги замразявам. Цели ли си ги замразила, или нарязани?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Окт 2018, 11:18

Ходя си на село и с майка ми правя много неща, най-различни. Не пропускаме година, ходя винаги дории бременна съм била на село да помагам до колкото мога, все пак после всички ядем от тази градина, която изисква труд.
Правим сладка, берем диви плодове, сироп от бъз, компоти, туршии, кисели краставички, лютеница, кьопоолу, салата ропотамо, лютивка и апетитка, доматена маднжа, доматено пюре, сок от домати и домати в буркани. Изборът е голям после.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Каква зимнина приготвяте?

Мнениеот Локумът » 16 Окт 2018, 11:58

Monika_Spasova написа:Ходя си на село и с майка ми правя много неща, най-различни. Не пропускаме година, ходя винаги дории бременна съм била на село да помагам до колкото мога, все пак после всички ядем от тази градина, която изисква труд.
Правим сладка, берем диви плодове, сироп от бъз, компоти, туршии, кисели краставички, лютеница, кьопоолу, салата ропотамо, лютивка и апетитка, доматена маднжа, доматено пюре, сок от домати и домати в буркани. Изборът е голям после.

Много богато, моме! Давай адреса да дойдем да го видим това мазе, дето е събрало всичко :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта