Салата с прясно зеле - мъжката зимна салата

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Салата с прясно зеле - мъжката зимна салата

Мнениеот Viktor.Ivanov » 15 Окт 2018, 11:37

Вече застудя, доматите не са ми така вкусни, а краставиците са скъпи, при това - пластмасови. Време е да обърнем внимание на салатата с прясно зеле - мъжката салата на България.
Обожавам я, но искам да споделя един малък трик, който я прави превъзходна - от приятели с ресторант видях следното:
- Нарязват зелето на дребно, за салата
- Както е с купата, не си играят да го мачкат, а го слагат в микровълнова печка за 15-25 секунди ( в зависимост от размера на съда)
- Вадят го, слагат морковите, оцет, зехтин и кервиз някое листо и го оставят покрит съда в хладилника за час.
Ще си изядете пръстите с мекото и вкусно зеле, което хрупа. Колко ракии се изпиват, няма да кажа.
Вие имате ли иновации в тази традиционна мъжка салата за зимата?
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Салата с прясно зеле - мъжката зимна салата

Мнениеот Pipilota » 15 Окт 2018, 12:38

Не съм съгласна, че салатаа е мъжка, ама айде, да кажем, че е. Никога не ми е идвало на ума да загрявам зелето в микровълновата. :roll: То пак по този начин отпуска соковете си, както се случва и когато бъде намачкано.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Салата с прясно зеле - мъжката зимна салата

Мнениеот Viktor.Ivanov » 15 Окт 2018, 12:54

Pipilota написа:Не съм съгласна, че салатаа е мъжка, ама айде, да кажем, че е. Никога не ми е идвало на ума да загрявам зелето в микровълновата. :roll: То пак по този начин отпуска соковете си, както се случва и когато бъде намачкано.

По-сочно става така. Мачкането е трудна работа, отнема време :)
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Салата с прясно зеле - мъжката зимна салата

Мнениеот Malina » 15 Окт 2018, 12:58

Е, те ако мъжете не искат да мачкат... :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Салата с прясно зеле - мъжката зимна салата

Мнениеот Dalia » 29 Ное 2018, 19:03

Обожваме я тази слатата, освен зелето и морковите слагаме нея и царевица, майонеза, червено цвекло... Абе става невероятна вкусотия с хляб да я ядеш, както каваше баба ми.... Аууу, че огаднях, а ей сега ще си дойдат и моите лакомници да ставам да забъркам 1 салата набързо, много добра идея ми дадохте, за таз вечерната ни трапеза :wink:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта