Шофьорите ли са виновни за инцидентите по пътищата?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Шофьорите ли са виновни за инцидентите по пътищата?

Мнениеот Локумът » 16 Окт 2018, 12:51

Тази нощ са блъснали младеж в Своге... на пешеходна пътека. Поредният.
Шофьорът карал с висока скорост, изпреварил кола и съответно прелетял през пешеходната. Бил трезвен, ей това е информацията от новините. Само толкова.
Кой е виновен, обаче за тея токова чести катастрофи и блъскане на пешеходци? В случая момчето е било, даже на пешеходна пътека. Какаво е вашето мнение за тези катастрофи, кой е виновен, шофьорите ли, кат ли, пътищата ли са ни лоши, кой ни блъска децата по улиците, ма** му стара!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Шофьорите ли са виновни за инцидентите по пътищата?

Мнениеот Михнев » 16 Окт 2018, 15:09

Алкохол, несъобразена скорост, усещане за безнаказаност.
Михнев
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:57

Re: Шофьорите ли са виновни за инцидентите по пътищата?

Мнениеот kalinka-kuku » 16 Окт 2018, 19:21

Бързане от гъзарлък бих казала! постоянно виждам такива, които дават зор само и само да минат преди завиващата кола, преди да светне светофара в червено, преди да мине пешеходеца, все бързаме, защото не ни се чака и защото искаме да демонстрираме мощ на двигателя. Колите са ни по-скъпи от децата...
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Шофьорите ли са виновни за инцидентите по пътищата?

Мнениеот Krum » 17 Окт 2018, 09:50

Всички имат вина, свикнали сме да вярваме, че на нас всичко ще ни се размине и няма да имаме проблеми с каквото и да е било. Но реалността е друга, виждал съм пред мен как блъскат човек, защото единия тръгнал да изпреварва с бясна скорост, другия пък решил да пресече набързо по средата на пътя .. и двмата виновни.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Шофьорите ли са виновни за инцидентите по пътищата?

Мнениеот Bloody Mary » 15 Ное 2018, 12:16

И шофьорите, и пешеходците, и липсата на контрол. Пияни шофьори, пешеходци, които пресичат начервено или си говорят по телефона, нито един катаджия по основни улици. Всичко допринася. И липсата на толерантност и култура.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Шофьорите ли са виновни за инцидентите по пътищата?

Мнениеот Алиса_В » 15 Ное 2018, 12:37

Все се неглижира вината на пешеходците, но макар и аз да съм основно пешеходец, мога да ви кажа че ежедневно виждам пресичащи на червено хора. Проблемът според мен е в манталитета. Всеки се мисли за велик и безнаказан. Ако обаче имаше глоби, реални, не само на хартия, щеше да е другояче.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Шофьорите ли са виновни за инцидентите по пътищата?

Мнениеот Lana » 19 Дек 2018, 12:57

Вина имат всички - шофьори, пешеходци, законодатели, тези, които изграждат самите пътища. В по-голяма или по-малка степен. Пешеходецът, който си зяпа телефона, докато пресича, или който пресича на червено. Неправилно поставените пътни значи, некачествената настилка, която става като лунен пейзаж и е предпоставка за ПТП.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта