За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот Marcipan » 17 Окт 2018, 15:06

Наскоро един приятел ми се чудеше как така човекът до мен ми помага в домакинската работа. Неговата приятелка върши всичко вкъщи, а той само работи и много рядко се включва. Аз пък смятам, че щом една жена може да ходи на работа, да плаща сметки наравно с мъжа, значи и той може да измие 5 чинии и да изпържи две яйца. Не намирам за честно едната половина – в повечето случаи нежната хем да ходи на работа, хем и всички домакински задължения да се изпълняват само от нея. Имам няколко приятелки, от които имам и няколко различни примера.
При първата (чудя й се как го търпи) тя върши абсолютно всичко. Живеят заедно от 2 години, той за тези 2 години точно 3 перални е пуснал. И двамата работят, но тя върши цялата домакинска работа и вече й идва в повече.
При другата някак си са успели да постигнат разбирателство и всяка събота и двамата се заемат с чистенето. Той понякога й помага в готвенето или сам влиза в кухнята, когато е имала по-натоварен ден.
Според вас кое е по-правилно?
Marcipan
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Окт 2018, 15:03

Re: За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 17 Окт 2018, 15:26

Не е ли нормално мъжът да си знае работата и да не пречи на жената в чистенето ;)
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот Marcipan » 17 Окт 2018, 15:30

Пенчо Кубадинский написа:Не е ли нормално мъжът да си знае работата и да не пречи на жената в чистенето ;)


А не е ли нормално мъжът да помогне малко на жената? Особено , ако му е родила 2 деца, за които също се грижи и плаща всички сметки с него? Значи тя ще се блъска от сутрин до вечер, а той защото е мъж ще си клати краката на дивана? Така ли?
Marcipan
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Окт 2018, 15:03

Re: За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 17 Окт 2018, 15:36

Marcipan написа:
Пенчо Кубадинский написа:Не е ли нормално мъжът да си знае работата и да не пречи на жената в чистенето ;)


А не е ли нормално мъжът да помогне малко на жената? Особено , ако му е родила 2 деца, за които също се грижи и плаща всички сметки с него? Значи тя ще се блъска от сутрин до вечер, а той защото е мъж ще си клати краката на дивана? Така ли?


Че кой плаща за всичко това :)
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот Frac » 17 Окт 2018, 16:34

Ако има размяна на ролите за по седмица, биха се оценили доста неща и за двете страни.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот Фифи » 17 Окт 2018, 16:59

Пенчо Кубадинский написа:
Marcipan написа:
Пенчо Кубадинский написа:Не е ли нормално мъжът да си знае работата и да не пречи на жената в чистенето ;)


А не е ли нормално мъжът да помогне малко на жената? Особено , ако му е родила 2 деца, за които също се грижи и плаща всички сметки с него? Значи тя ще се блъска от сутрин до вечер, а той защото е мъж ще си клати краката на дивана? Така ли?


Че кой плаща за всичко това :)

Ти четеш ли, че и жената плаща сметки наравно с мъжа? Значи Тя ще плаща сметки, ще ходи на работа, ще гледа децата и ще му чисти и готви? Айде да не, а? Аз моя съм го научила, че щом аз мога да работя и да плащам тока и той може да мие чиниите и да пуска пералнята. :laundry:
Фифи
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Окт 2018, 14:55

Re: За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот Тъжна Луна » 17 Окт 2018, 17:02

Пенчо Кубадинский написа:Не е ли нормално мъжът да си знае работата и да не пречи на жената в чистенето ;)

Най-нормално е когато няма сърдити, накрая, Пенчо :wink: аз пък познавам жени които не дават на мъжете си да им помагат за да го играят после жертви. хора всякакви както се казва, тъй че както се разберат младите. на дърти години вече трудно да го възпиташ, пък ако той не вижда че се бъхтиш и плащаш сметки, па посли и прислужваш - пиши го бегало. по-добре сам да си го свършиш щото е унизително и самото обръщане внимание на тоз факт че не ти помагали
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Окт 2018, 20:01

Мъжът трябва да помага, разбирам да не може да готви, да речем, ама да се сложат дрехи в пералнята, да се измият чинии, да се почисти пода всеки може! Писнало ми е заради някви си 10см в гащите мъжете да не могат да вършат многоо неща! :mad: :mad: :mad:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот viviann » 01 Ное 2018, 13:41

Как мога да имам против мъжа ми да помага в домакинската работа?! Някои неща не му се получават добре, затова тях не ги и върши. Например, простиране и гладене. Обаче останалите - съдомиялна, сгъване на дрехи, сортиране, пускане на прахосмукачка, изхвърляне на боклук, миене на баня и тоалетна са поделени - кой когато може.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: За и Против мястото на мъжа в домакинската работа

Мнениеот Innerlane » 02 Ное 2018, 21:02

При нас всичко е 50:50. Делим както бюджета, така и задълженията. И двамата готвим, чистим, хвърляме боклук, сменяме памперси наравно, дори се редуваме кой да вземе болничен, за да гледа детето, когато е болно. :idea:
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта