Пазарували ли сте онлайн?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот Tzura » 17 Окт 2018, 16:43

Здравейте! Преди няколко дни си пуснах поръчка на козметика по интернет, при което все още не са ми върнали отговор до колко дни ще пристигне и колко точно ще ми струва доставката. Хубавото е, че ще имам преглед на пратката преди да я платя, но се притеснявам дали ще пристигне на време, тъй като с част от козметиката искам да изненадам снаха си за рожденият й ден. Имам малко горчив опит със закупуването на неща от интернет. Преди време си бях поръчала едни маратонки, които не отговаряха нито на цвета, нито на номера. Писах съобщение на фирмата, от която ги бях поръчала, защото исках просто да ми изпратят това, което съм поръчала, а те ме блокираха.
Имам следното питане – пазарували ли сте онлайн? Какви съвети можете да ми дадете свързани с онлайн пазаренето? А някой поръчвал ли си е дрехи?
Tzura
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Окт 2018, 16:21

Re: Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот Dipsy » 17 Окт 2018, 16:56

аз май все през нета пазарувам тъй като се замисля и до сега не съм имала кой знае какви драми и оплаквания свързани с това. ама ако го закъсаш пак - сезирай комисията за защитеа на потребителите, казвали са и че вършат работа :wink:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот Фифи » 17 Окт 2018, 17:07

Аз също наскоро поръчвах козметика онлайн, при което не бях доволна от един крем. Не ми предложиха смяна, извиниха се няколко пъти, нооо най-вероятно повече няма да им бъда клиент.
Майка ми често си купува дрехи онлайн и до сега не се е оплакала да има разминавания в поръчката й. Доста хубави неща има от различни сайтове.
Фифи
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Окт 2018, 14:55

Re: Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот Dalia » 17 Окт 2018, 18:17

Аз доста пазарувам онлайн основно дрехи. Доволна съм от избора си, до сега тези покупки не са ме разочаровали. Но за съжаление не така стоят нещата с козметиочните продукти. На скоро си бях поръчала парфюм, който от дълги години ползвам и познавам много добре като аромат и качество. Е, този от сайта вярно, че не струваш толкова пари колкото във физически магазин, но и нямаше нищо общо с оригинала, ако пък могат да се нарекат оригинали продуктите в нашите магазини. Разочаровах се доста, меко казано. Но може пък да не съм попаднала на коректен сайт. Сега мисля да си о поръчам от един друг, че да видим :lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Окт 2018, 19:31

Голяма част от покупките ас ми онлайн, не обичам да обикалям магазини, да не говорим, че и трудно си намирам дрехи, като си плюс сайз, губиш избор, до толкова, че се предлагат само бабешки дрехи. В интернет има огромен избор от много неща и си спестяваш да обикаляш по магазините.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот gabinka_80 » 18 Окт 2018, 10:05

Много често пазарувам онлайн, но никога не си поръчвам от страници във фейсбук, а само от официални сайтове, които си имат и обратна връзка, контакт, посочени телефони и т.н.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот fawla » 18 Окт 2018, 11:32

Почти ежедневно си купувам нещо онлайн, много обичам да пазарувам по този начин, минус е, че реално не виждаш парите и така се харчат малко повече.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот Malina » 18 Окт 2018, 12:59

Разбира се, дрехите на дъщеря ми са главно поръчани онлайн, почти не й купувам дрехи и обувки от други места. Не се сещам почти за нещо, което купувам от физически магазин, освен храна.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот velvet_81 » 24 Окт 2018, 16:26

Пазарувам основно онлайн. Пести ми много време, а разнообразието е по-голямо, отколкото във физическите магазини.
Единствено с обувките не смея, че не знам дали ще улуча номерацията.
По принцип, за интернет търговията също си има правила за Замяна и рекламация, така че ако има Контакти в самия онлайн магазин, не виждам защо трябва да се притеснява човек.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Пазарували ли сте онлайн?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Окт 2018, 18:13

На мен не ми харесва пазаруването от фейсбук страници, които не предлагат нещо хендмейд, ами препродават неща от алиекспрес на двойни цени.., там и да се оплачеш е малко като глав с пустиня, то се оказва, че няма и на кой накрая.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта